Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Перевищення лімітів і дефіцит потужностей: у восьми областях введено аварійні відключення світла

Відключення світла в Україні на 18.01.2023. Фото: Pixabay

Відключення світла в Україні на 18.01.2023. Фото: Pixabay

За даними «Укренерго», зберігається суттєвий дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у вечірній пік споживання. Наразі генерація не покриває четверть споживання в країні.

Це відбувається через те, що внаслідок російських ракетних і дронових атак було пошкоджено електростанції (генерувальні потужності) та високовольтна мережа. У результаті останньої атаки суттєво пошкоджено декілька енергоблоків теплових електростанцій.

Натепер до всіх обленерго доведено ліміти споживання на цілу добу. Інформацію про графіки відключень електроенергії можна подивитися за посиланням.

Через перевищення лімітів застосовано аварійні відключення в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Житомирській і Черкаській областях України.

У районі бойових дій на Харківщині та Донеччині є пошкодження мереж обленерго.

Контекст. Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БпЛА по енергооб’єктах. Крім того, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей зараз є недоступними українській енергосистемі й перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім того, на тимчасово окупованих територіях півдня також розташована й більшість вітрових і сонячних електростанцій. Окрім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулювальні потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання в пікові ранкові та вечірні години, коли спостерігається найбільший дефіцит.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини