Facebook Pixel

МАГАТЕ розгорне постійні моніторингові місії на всіх українських АЕС – «Енергоатом»

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) найближчим часом розгорне постійні моніторингові місії на всіх українських атомних електростанціях, розташованих на підконтрольній Україні території.

Як повідомляє «Енергоатом», про це поінформував в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков.

За його словами, головна мета цих місій – моніторинг стану ядерної та радіаційної безпеки на ядерних установках в умовах війни.

Quote«Перебуваючи постійно на українських АЕС, представники МАГАТЕ зможуть стати свідками того, що відбувається, у режимі реального часу. Наприклад, як впливають на безпеку ядерних установок цілеспрямовані ракетні удари російських військ по об’єктах енергетичної інфраструктури України», – зазначив Коріков.

Це рішення ухвалили у відповідь на пропозицію України, яка запропонувала МАГАТЕ направити постійні моніторингові місії на українські АЕС, що працюють, а також на Чорнобильську АЕС, яка зараз перебуває на етапі зняття з експлуатації.

Quote«Нагадаю, що 23 листопада внаслідок ракетної атаки всі енергоблоки українських АЕС було відключено – спрацював аварійний захист», — додав Коріков.

Як повідомлялося, уранці 11 січня Генштаб ЗСУ повідомив, що російські загарбники чинять моральний і фізичний тиск на населення окупованих територій. Так, майже 1500 працівників Запорізької АЕС, які відмовилися отримувати російські паспорти та підписувати договір із «Росатомом», позбавлено перепусток і доступу на підприємство. Загарбники шукають нових працівників для АЕС на території російської федерації та готують житловий фонд для майбутніх працівників, здійснюючи так звану «націоналізацію» квартир місцевих жителів, які виїхали.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉