Facebook Pixel

Нові санкції: Велика Британія заборонила експорт усього, що рф використовує під час війни

Велика Британія в річницю вторгнення в Україну запровадила додаткові санкції проти росії, включно із забороною на експорт усіх товарів, які країна-агресор, за даними України, використовувала на полі бою.

Міністерство закордонних справ Британії в п'ятницю, 24 лютого, наголосило, що скоординовані міжнародні санкції та торговельні заходи буде спрямовано на складники до літаків, радіообладнання та електронні компоненти.

Quote«Українці протистоять росії, але вони не можуть зробити це поодинці. Тому ми маємо зробити більше, щоб допомогти Україні перемогти. Сьогодні ми накладаємо санкції на еліти, які керують ключовими галузями промисловості путіна, і зобов’язуємося заборонити експорт до Росії всіх товарів, які вона використовує на полі бою», — підкреслив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Що заборонили британці

З-поміж сотень заборонених товарів – авіаційні деталі, радіообладнання та електронні компоненти, які можуть бути використані російським ВПК, зокрема у виробництві БпЛА.

Дані військової розвідки підтверджують, що через санкції росія вже відчула реальний дефіцит складників і має проблеми з виробництвом обладнання на експорт, зокрема, бронетехніки, ударних гелікоптерів і систем ППО.

Міжнародні санкції негативно впливають на імідж росії як надійного експортера зброї та її ВПК.

Quote«Військовій машині путіна вже доводиться розконсервовувати танки радянської епохи та розбирати холодильники на електросхеми», — підкреслили в МЗС Британії.

Велика Британія також оголошує про нові великі обмежувальні торговельні заходи. Окрім заборони експорту військової продукції, Британія забороняє імпорт 140 товарів, включно з виробами із заліза та сталі, обробленими в третіх країнах.

Проти яких компаній рф Британія ввела санкції

До санаційного переліку включено понад 1500 осіб. Санкції застосовано до 92 фізичних і юридичних осіб, зокрема пов’язаних із «Росатомом», а також топменеджерів компаній «Росатому», двох найбільших російських оборонних компаній, чотирьох банків (включно з МТС) та інших представників російської еліти.

Під санкції також потрапили близькі союзники путіна, включно з його колишнім начальником служби безпеки та генеральним директором Nord Stream 2.

Це також фізичні та юридичні особи, які управляють російським ВПК, зокрема:

  • 34 менеджери двох найбільших оборонних компаній рф — «Ростеху», багатомільярдного російського державного оборонного конгломерату, та корпорації «Алмаз-Антей», державної російської компанії, що спеціалізується на виробництві ракет «земля — повітря» та вогнепальної зброї для літаків;
  • 6 російських організацій, які займаються виробництвом або ремонтом військової техніки для Збройних сил рф, зокрема авіації та флоту;
  • 5 іранських керівників вищої ланки в Qods Aviation Industry, компанії, що виробляє безпілотники, які використовуються в Україні, що «демонструє наше зобов’язання продовжувати тиск на треті країни, які постачають зброю російській армії».

Велика Британія також оголосила, що розширить чинні заходи проти Криму та непідконтрольних уряду територій у Донецькій і Луганській областях, на контрольовані Росією райони Херсонської та Запорізької областей, обмежуючи їхній доступ до торгівлі та фінансів Великої Британії.

Хто з російської еліти потрапив під санкції

Нові санкції посилюють тиск на російську еліту. Це:

  • Маттіас Варніг – близький друг путіна, генеральний директор «Північного потоку — 2», а раніше член правління російських енергетичних компаній «Транснефть» і «Роснефть»;
  • Любов Кабаєва — мати колишньої російської гімнастки та депутата Держдуми Аліни Кабаєвої, яка нібито має близькі особисті стосунки з Путіним. Повідомляється, що сім'я Кабаєвої володіє нерухомістю в Росії на мільйони фунтів;
  • Олексій Дюмін - колишній головний охоронець путіна, який зіграв ключову роль в анексії Криму. Дюмін брав активну участь у підтримці російських військових в Україні, включно із запуском і сприянням школі підготовки безпілотників для росіян;
  • Олексій Козак, син колишнього віцепрем'єра та соратника Путіна Дмитра Козака;
  • 20 керівників «Газпрому» та «Аерофлоту», включно з главою «Газпрому» та колишнім прем'єр-міністром Росії Віктором Зубковим і двома чинними російськими міністрами.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉