Facebook Pixel

СБУ затримала керівництво «Мотор Січ»: переправляли на росію запчастини до військової техніки

Співробітники Служби безпеки України затримали президента АТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Затриманих підозоюють тому, що вони налагодили постачання через «Мотор Січ» товарів військового призначення для російської штурмової авіації. У звязку з цим їм оголосили про підозру за статтями про колабораційну діяльність (ст. 111-1 Кримінального кодексу України) та пособництво державі агресору (ст. 111-2).

Quote«За матеріалами слідства, до оборудки причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації «ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для зс рф», — йдеться у повідомленні.
Затримання керівництва Мотор Січі СБУ. Фото: СБУ

Затримання керівництва Мотор Січі СБУ. Фото: СБУ

Зазначається, що зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Окупанти використовували деталі для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів, зокрема, Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», КА-52 «Алігатор» та Мі-28Н «Нічний мисливець».

Варто зазначити, що ці вертольоти російська авіація масово застосовувала для повномасштабного вторгнення в Україну, що підтверджено фактами знищення цих вертольотів українськими військовими.

СБУ затримала керівництво Мотор Січі за підозрою у співпраці з рф. Фото: СБУ

СБУ затримала керівництво Мотор Січі за підозрою у співпраці з рф. Фото: СБУ

Як працювала схема постачання Мотор Січчю товарів рф

Оскільки на торгівлю з росією були введені обмеження, організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб зарубіжної сторони. Однак після того, як військова продукція була отримана, «посередники» переправляли її до росії.

Крім того у схемі були задіяні й інші іноземні спільники, яких ворог використовував для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉