Facebook Pixel

Єврокомісія відмовилась вводити санкції проти ядерного сектора рф, — ЗМІ

Європейська комісія відмовилася від планів щодо введення санкцій проти російського ядерного сектора або його представників у рамках наступного пакету санкцій, повідомили POLITICO три дипломати.

Спочатку виконавча влада ЄС повідомила країни ЄС, що спробує розробити санкції, спрямовані проти цивільного ядерного сектора росії. А перед зустріччю лідерів ЄС минулого тижня президент України Володимир Зеленський закликав блок принаймні запровадити санкції проти російської ядерної енергетичної компанії «Росатом».

Але цей план провалився, сказали три дипломати, вказуючи на останні проекти санкцій.

Санкційні пакети ЄС поділені на безліч частин: нові правила, спрямовані на конкретні сектори, як от авіація чи військова промисловість, та списки, які накладають візові обмеження та заморожування активів фізичних та юридичних осіб – але жоден із них не включає ядерний сектор.

Угорщина тривалий час виступала проти націлювання на ядерний сектор, вказуючи на залежність від Росатому. Щоб подолати потенційне вето Угорщини, ЄС розглядав можливість включення до списку окремих співробітників Росатому та інших компаній, але вирішив цього не робити.

Франція заявила журналістам, що «багато атомних електростанцій використовують російське паливо».

Контекст. 15 лютого 2023 року Єврокомісія назвала 4 пункти 10-го пакета санкцій проти росії.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉