Facebook Pixel

Вступ України до ЄС, санкції та злочини путіна: про що йдеться в резолюції Європарламенту

У зв’язку з наближенням річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України Європейський парламент ухвалив резолюцію. У ній Європарламент закликав міжнародну спільноту якнайшвидше поставити Україні сучасні танки та серйозно розглянути питання щодо постачання сучасних винищувачів і ракетних систем. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

The Page зібрало основні тези резолюції Європарламенту.

Про вступ України до ЄС

Європейський парламент підтверджує свою прихильність до членства України у Європейському Союзі та закликає Європейську раду почати працювати над початком переговорів про приєднання вже у 2023 році.

Quote«ЄП знову заявляє про свою підтримку рішення Європейської ради про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС і закликає Україну, комісію та раду працювати над початком переговорів про приєднання вже цього року, вважає, що членство України у ЄС є геостратегічною інвестицією в єдину та сильну Європу та прирівнюється до прояву лідерства, рішучості та далекоглядності», — йдеться в повідомленні.

З огляду на це ЄП схвалив рішення Європейської ради надати Україні статус кандидата в члени ЄС.

Про кримінальну відповідальність путіна

ЄП заявив про необхідність притягти президента Росії Володимира Путіна та керівництво країни, як і керівництво Білорусі, до кримінальної відповідальності за скоєний ними злочин проти України.

Quote«ЄП наголошує, що президент Путін, інші керівники Росії та їхні білоруські союзники, які спланували та віддали відповідні накази про початок цієї агресивної війни проти України, мають бути притягнуті до відповідальності за скоєний ними злочин агресії», — йдеться в резолюції.

Також Європарламент заявив про повну підтримку роботи Міжнародного кримінального суду щодо сприяння припиненню безкарності осіб, які вчинили найбільш серйозні злочини.

Про санкції проти росії та білорусі

ЄП закликав Європейську раду продовжувати санкційну політику щодо Росії та Білорусі. А також відстежувати, переглядати та підвищувати її ефективність і вплив.

Також парламент закликав Єврокомісію та держави-члени забезпечити швидке застосування й суворе дотримання всіх санкцій, а раду — ухвалити десятий пакет санкцій до кінця лютого 2023 року.

Також ЄП:

  • висловився за суттєве розширення сфери дії санкцій.

Зокрема, йдеться про заборону імпорту російського викопного палива, урану та алмазів;

  • запропонував запровадити санкції для фізичних і юридичних осіб і всіх, пов’язаних із так званою групою Вагнера та іншими фінансованими Росією збройними формуваннями, ополченням і маріонетками, зокрема тими, що діють на окупованих територіях України.

Європарламент стурбований співпрацею з росією таких країн, як-от Іран, Північна Корея та Китай. ЄП засудив країни, які допомагають Росії уникнути наслідків запроваджених санкцій, і закликав Євросоюз «суворо переслідувати в судовому порядку компанії, об’єднання та окремих осіб, які беруть участь в обході санкцій».

Про конфіскацію російських активів

ЄП закликав Єврокомісію завершити роботу над створенням правового режиму, який дасть змогу конфіскувати російські активи, заморожені ЄС. А після використати їх для усунення наслідків російської агресії проти України, включно з відновленням країни та компенсацією жертвам російської агресії.

Про рішення Міжнародного олімпійського комітету

ЄП засудив рішення Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь у кваліфікації до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі під нейтральним прапором.

На думку Європарламенту, це суперечить багатогранній ізоляції цих країн і використовується обома режимами в пропагандистських цілях.

Про інфраструктуру

Європарламент закликав ЄС підтримувати дипломатичні зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке запропонувало створити зону ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької атомної електростанції України.

ЄП наголосив на важливості збереження цілісності інфраструктури та забезпечення безперешкодного доступу місії МАГАТЕ до ядерних об’єктів.

Також у резолюції є заклик заборонити «Росатому» поточні інвестиції в критично важливу інфраструктуру у ЄС і припинити всю свою діяльність у ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉