Facebook Pixel

Все більша ізоляція росії та черговий демарш Угорщини проти України: дайджест західних медіа

Росію все більше ізолюють від участі у міжнародних процесах, в США обговорюють можливість переговорів між Україною та рф, а Угорщина заблокувала пакет допомоги для України від ЄС.

Тим часом США намагають попередити Велику Британію та ЄС, чим їм загрожує можливий напад Китаю на Тайвань.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, яким завершується робочий тиждень 7-11 листопада.

Як ООН все більше ізолює росію від участі у світових процесах

Росію не беруть у ключові структури ООН. Фото: ООН

Росію не беруть у ключові структури ООН. Фото: ООН

Росія не лише зазнає військових поразок в Україні, а й стає дедалі більш ізольованою на міжнародному рівні, пише The Washington Post.

Зокрема, організації, пов’язані з ООН, усувають представників Москви з керівних посад. Генасамблея ООН вже двічі засудила напад росії на Україну переважною кількістю голосів: 2 березня 141 країна проголосувала за вимогу виведення російських військ, а 12 жовтня вже 143 висловилися проти анексії українських територій.

Єдиними країнами, які підтримали росію, залишилися Білорусь, Еритрея, Нікарагуа, Північна Корея та Сирія.

Наступного тижня ізоляція росії буде підкреслена відсутністю президента Володимира Путіна на саміті G20, історично улюбленому форумі для рф.

Найзначніші дипломатичні провали стосуються Інтернету, зазначає видання. Рік тому Кремль намагався просувати Рашида Ісмаїлова, колишнього заступника міністра зв’язку рф, на посаду голови Міжнародного союзу електрозв’язку ООН.

Однак у вересні генеральною секретаркою МСЕ була обрана американка Дорін Богдан-Мартін. Крім того, на засіданні МСЕ у вересні-жовтні в Бухаресті Росія не змогла отримати місце в раді групи з 48 членів, її радіорегламентарному комітеті з 12 членів і в жодному з трьох її наглядових бюро.

Інші інтернет-ініціативи росії також застопорилися. План Москви написати новий пакт ООН на заміну Будапештській конвенції про кіберзлочинність 2001 року призупинено: з її пропозицією продовжувати нагляд за питаннями Інтернету через «Робочу групу відкритого складу» погодилися лише 12 країн на противагу 50, які підтримали альтернативну ініціативу США.

Вторгнення в Україну вплинуло на участь росії також в інших сферах діяльності ООН. У квітні 2022 Генеральна Асамблея проголосувала за виключення її з Ради ООН з прав людини. Того ж місяця було відхилено російських кандидатів на місця в чотирьох організаціях Економічної та соціальної ради ООН, а членство росії у Всесвітній туристичній організації ООН було призупинено.

У жовтні рф не змогла зберегти своє місце в керівній раді Міжнародної організації цивільної авіації, яка контролює світове авіасполучення. Український посол стверджував, що росія має бути покарана за бомбардування цивільних аеропортів України та використання її повітряного простору як зони вільного вогню.

Втім, росія все ще має право вето в Раді Безпеки — і свій ядерний арсенал. Але її сила в інших аспектах, тверда й м’яка, значною мірою занепадає.

Чи можуть США підштовхнути Україну до переговорів з рф

Джо Байден запевнив, що без України за Україну нічого не вирішуватимуть. Фото: Getty Images

Джо Байден запевнив, що без України за Україну нічого не вирішуватимуть. Фото: Getty Images

У владі США виникли розбіжності щодо того, чи тиснути на Україну з метою завершення війни з росією дипломатичним шляхом, повідомляє The New York Times.

За словами деяких американських чиновників, генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, заявляв на внутрішніх нарадах, що українці досягли максимально можливого успіху на полі бою до настання зими, і тому вони повинні спробувати закріпити свої переваги за столом переговорів.

Але інші високопосадовці чинили опір цій ідеї, стверджуючи, що жодна зі сторін не готова до переговорів і що будь-яка пауза в боях лише дасть президенту рф Володимиру Путіну шанс перегрупуватися.

Хоча радники президента США Джо Байдена вважають, що війна врешті-решт завершиться переговорами, вони дійшли висновку, що момент для них ще не настав.

Якби США підштовхнули Україну до переговорів на цьому етапі, кажуть офіційні особи зі слів радника президента з національної безпеки Джейка Саллівана, це дало б сигнал Путіну, що йому треба затягнути війну ще трохи, і врешті-решт американці зроблять його роботу за нього.

Незважаючи на заяви Міллі, Білий дім відмежувався від будь-яких уявлень про те, що він підштовхує президента України Володимира Зеленського поступитися територією російським загарбникам.

Quote«Сполучені Штати не тиснуть на Україну, — запевнив Салліван. — Те, що ми робимо, — консультуємо як партнери та демонструємо свою підтримку не лише через публічні заяви чи моральну підтримку, а й через матеріальну, фізичну підтримку у вигляді військової допомоги».

Президент Джо Байден, зі свого боку, зазначив, що ще належить побачити, чи готова Україна піти на компроміс із росією, проте щодо відмови Києва від будь-якої території запевнив:

Quote«Це справа українців. Нічого про Україну без України».

Як Угорщина знову підіграла Путіну, блокуючи допомогу для України

Анналена Бербок звинуватила Угорщину у грі в покер з допомогою для України. Фото: Getty Images

Анналена Бербок звинуватила Угорщину у грі в покер з допомогою для України. Фото: Getty Images

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала Угорщину за блокування фінансової допомоги ЄС Україні, написав Politico.

Чиновниця заявила, що Будапешт не повинен «грати в покер», намагаючись чинити тиск на Брюссель в суперечці про верховенство права. Раніше кілька дипломатів ЄС також звинуватили уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана в шантажі.

Єврокомісія 9 листопада запропонувала пакет підтримки в розмірі 18 млрд євро, щоб допомогти Україні підтримувати економіку та державні послуги на плаву протягом 2023 року та відновити критичну інфраструктуру, зруйновану російськими ракетними ударами та ударами безпілотників-камікадзе.

Угорщина заявила, що не може підтримати пакет допомоги, і пакет був заблокований.

Позиція Будапешту викликала розчарування в Брюсселі, Берліні та інших столицях ЄС.

Четверо чиновників і дипломатів ЄС повідомили виданню, що розглядають такий крок як тактику шантажу, спрямовану на створення тиску з метою надання Угорщині понад 13 млрд євро з бюджету ЄС.

Цей транш може бути призупинений вже у грудні, якщо країна не запровадить антикорупційну та судову реформу.

США попередили Європу про наслідки напада Китаю на Тайвань

kitai-taivan.png

США попередили європейські країни, що конфлікт навколо Тайваню спровокує величезний глобальний економічний шок, пише Financial Times.

Держдепартамент поділився з партнерами та союзниками дослідженнями, згідно з якими блокада Китаєм Тайваню призведе до щорічних економічних втрат у розмірі $2,5 трлн.

Це різке попередження було передане Єврокомісії та європейським урядовцям, оскільки США та партнери починають думати про те, як вони можуть застосувати санкції проти Китаю за будь-які військові дії проти Тайваню.

Вашингтон використовує цей звіт, щоб сповістити європейські країни, що конфлікт на Тайвані матиме для них значні наслідки.

Двоє чиновників заявили, що США та ЄС почали переговори про те, як підготуватися до можливого конфлікту через Тайвань.

Раніше США також вперше провели переговори з Великою Британією щодо планування на випадок непередбачених ситуацій.

Деякі чиновники вважають, що підготовка планів на випадок надзвичайних ситуацій і оприлюднення їх може стати частиною стратегії стримування Китаю.

Подякувати 🎉