Facebook Pixel

Іран модифікує дрони, щоб боєголовки завдвавли максимальної шкоди українській інфраструктурі — CNN

Іран, схоже, модифікує ударні безпілотники, які він постачає Росії, щоб вибухові боєголовки могли завдати максимальної шкоди об'єктам інфраструктури на території України. Про це пише CNN.

Боєголовка від іранського безпілотника Shahed-131, що не розірвалася, знайдена в жовтні 2022 року в Одеській області на півдні України, минулого місяця була вивчена британською організацією Conflict Armament Research спільно з українськими військовими.

Склад боєголовки допомагає пояснити, чому атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру протягом останніх кількох місяців виявилися такими ефективними.

Аналітики вважають, що боєголовки завдовжки трохи менш як два фути, були поспіхом модифіковані з погано підігнаними шарами з десятків дрібних металевих фрагментів, які під час удару розлітаються великим радіусом. Крім осколків, по колу боєголовки розташовано 18 невеликих зарядів, які, розплавляючись від вибуху, можуть пробити броню та створити свого роду 360-градусний вибуховий ефект.

Накопичення цих елементів фактично максимізує здатність боєголовки руйнувати такі цілі, як-от електростанції, розподільні мережі, лінії електропередачі та великі потужні трансформатори. Вони також суттєво ускладнюють ремонтні роботи.

Тобто боєголовка, досліджена CAR, має кумулятивний радіальний заряд, що може призвести до збільшення площі ураження.

Контекст. У жовтні 2022 року в «Укренерго», заявили, що внаслідок російських обстрілів відключено приблизно 40% нормального електропостачання. До того ж руйнування відбуваються набагато швидше, ніж Україна може їх усунути.

Як повідомляв генеральний директор YASNO Сергій Коваленко, українцям, найімовірніше, доведеться жити з відключеннями електроенергії принаймні до кінця березня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉