Поточний тиждень, як і попередні, буде багатим на різні події як в Україні, так і за кордоном. зібрало головні з них.
Понеділок 21 листопада
- Щороку, починаючи від 2014-го, 21 листопада український народ відзначає День Гідності та Свободи. Цьогоріч попри війну в Києві та інших містах України заплановано меморіальні заходи, національно-патріотичні проєкти, тематичні виставки та мистецькі акції.
- Цього дня в нашій країні також відзначають День Десантно-штурмових військ Збройних сил України.
- У Мадриді відбудеться 68-ма щорічна сесія Парламентської асамблеї НАТО. На ній виступатиме президент Володимир Зеленський.
- У Страсбурзі (Франція) стартує сесія Європарламенту. На понеділковому засіданні парламентарі обговорюватимуть: стан переговорів між Єврокомісією та Угорщиною щодо так званого «механізму умов» (за фактами порушень верховенства закону); профілактику та лікування діабету в ЄС із нагоди Всесвітнього дня боротьби з цією хворобою; ситуацію з правами людини в контексті чемпіонату світу з футболу в Катарі та стратегію запозичень для фінансування Next Generation EU (пакет економічного відновлення ЄС, направлений на підтримку країн-членів блоку після пандемії COVID-19).
- Європейський банк реконструкції та розвитку проведе обговорення питання щодо надання фінансової підтримки держкомпанії «Укренерго».
- Центробанки Китаю та Ізраїлю ухвалюватимуть рішення щодо відсоткової ставки.
- У Німеччині оприлюднять щомісячний звіт Бундесбанку.
- У світі цього дня відзначають Всесвітній день телебачення та Всесвітній день рибальства.
Вівторок 22 листопада
- Європейський парламент відзначатиме своє 70-річчя.
- На засідання ЄП у вівторок заплановано дебати з таких питань:стійкість критично важливих об’єктів і гендерний баланс з-поміж невиконавчих директорів компаній, що котируються на фондових біржах.
- У Польщі звітуватимуть про зміни зарплати в корпоративному секторі, про ситуацію зі зростанням зайнятості, про обсяги промислового виробництва, а також про зміни в індексі цін виробників.
- Євросоюз оприлюднить баланс рахунку поточних операцій.
- Угорський нацбанк оголосить про рішення щодо відсоткової ставки.
- Новий монарх Великої Британії Чарльз ІІІ уперше з моменту вступу на посаду прийматиме в Букінгемському палаці лідера іншої країни – президента ПАР Сиріла Рамафоса.
- День Незалежності відзначає Ліван.
Середа 23 листопада
- Європарламент розглядатиме важливі для України питання, з-поміж яких: внесення поправок до бюджету, зокрема, про додаткові заходи щодо усунення наслідків війни рф в Україні та визнання рф державою-спонсором тероризму.
- Окрім того, на 23 листопада у ЄП заплановано обговорення спільної заяви Ради ЄС і Єврокомісії про фінансову допомогу ЄС Україні на 2023 рік.
- Російський диктатор Путін особисто відвідає засідання Ради колективної безпеки ОДКБ в Єревані.
- Банківський регулятор Нової Зеландії оголосить рішення щодо відсоткової ставки.
- У Євросоюзі буде опубліковано індекс ділової активності в секторі послуг та індекс ділової активності у виробничому секторі.
- Управління енергетичною інформацією ( Energy Information Administration, EIA) повідомить про обсяги запасів нафти США минулого тижня. У США також прозвітують про кількість бурових установок, що працюють.
Четвер 24 листопада
- Європарламент голосуватиме за невизнання російських проїздних документів, виданих на окупованих країною-агресором територіях.
- ЄП також обговорюватиме репресії проти демократичної опозиції та громадянської спільноти в Білорусі.
- Рада з прав людини ООН проведе спеціальну сесію щодо Ірану. Вона відбудеться в Нью-Йорку (США).
- У США святкують День подяки, у країні буде вихідний.
- Центробанки Південної Кореї, Швеції, Туреччини та ПАР ухвалюватимуть рішення щодо відсоткових ставок.
- Російський ЦБ прозвітує про стан міжнародних резервів.
П’ятниця 25 листопада
- ФРН прозвітує про ВВП за ІІІ квартал поточного року.
- В Угорщині та Польщі оприлюднять дані про рівень безробіття.
- День проголошення Незалежності святкує Республіка Суринам.
- У світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року. 25 листопада в Україні стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Субота 26 листопада
День пам'яті жертв голодоморів. У 20 сторіччі українці пережили їх три. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932 — 1933 років — саме його вважають геноцидом українського народу. За різними даними його жертвами стали майже 4,5 млн українців.
Неділя 27 листопада
День заснування Національної Академії Наук України. Національну академію наук України (НАНУ) було засновано установчими зборами при уряді гетьмана Павла Скоропадського 27 листопада 1918 року, вона є однією з найстаріших академій на пострадянському просторі.