Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄС щомісячно даватиме Україні по 1,5 млрд євро на відновлення енергооб’єктів

Відновлення енергосистеми Україні: як допоможе ЄС. Фото: Pixabay

Відновлення енергосистеми Україні: як допоможе ЄС. Фото: Pixabay

Євросоюз щомісяця виділятиме Україні по 1,5 млрд євро в прийдешньому році на ремонт об'єктів енергетичної інфраструктури, що постраждали внаслідок російських атак. Ба більше, українська сторона також отримуватиме від союзників необхідну техніку та обладнання для здійснення відновлювальних робіт, розповіла в інтерв’ю «Радіо Свобода» єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

Quote«Деякі із цих пристроїв є унікальними, і їхнє транспортування є складним завданням. Але я та мої колеги знаємо, як надати цю допомогу, зокрема за участю міжнародних компаній, адже частина цього обладнання виробляється за межами Європи в різних часових поясах, різних географічних місцях. За допомогою цих компаній ми крок за кроком доправимо необхідні підстанції», — зазначила вона.

Сімсон додала, що країни Європи готові та мають можливість забезпечити додаткові потоки електроенергії, щоб компенсувати частину втраченої генерації в Україні. Також вона нагадала про спеціально створений Фонд підтримки енергетики, щоб країни як з ЄС, так і поза його меж могли підтримати Україну.

Контекст. Нагадаємо: починаючи з 10 жовтня російське окупаційне військо зруйнувало ракетами та ударними дронами майже половину української енергетичної інфраструктури. Через атаки в багатьох областях почалися проблеми з енергопостачанням. «Укренерго» змушено щодня вводити обмеження на споживання електроенергії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як відомо, у березні енергосистему України було об'єднано з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. За перший місяць експорту компанія «Укренерго» отримала 700 млн грн доходу від доступу до міждержавних електромереж.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини