Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В ОДКБ відмовилися відправляти військовий контингент у Вірменію

Загострення між Азербайджаном і Вірменією: ОДКБ свої сили відправляти не планує. Фото: Telegram / Оперативний ЗСУ

Загострення між Азербайджаном і Вірменією: ОДКБ свої сили відправляти не планує. Фото: Telegram / Оперативний ЗСУ

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) наразі не планує направляти свій військовий контингент у Вірменію, як про те просив прем’єр-міністр країни Нікол Пашинян. Про це заявив очільник об'єднаного штабу ОДКБ Анатолій Сідоров, передає «Інтерфакс».

За його словами, проблему між Вірменією та Азербайджаном має бути врегульовано в дипломатичний спосіб.

Quote«Тобто про застосування військової сили, ще й із залученням ОДКБ, ні 13 вересня, ні вчора, ні сьогодні, ні найближчим майбутнім не йдеться», — наголосив він.

Сідоров додав, що місія ОДКБ спочатку поїде на кордон двох країн, щоб «розібратися на місці». Очікується, що представники організації приїдуть туди ввечері 15 вересня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Не тишком-нишком, а обговорити з керівництвом Республіки Вірменія, іншими зацікавленими посадовими особами, з'ясувати всю цю справу, обставини, розібратися в причинах, розібратися в тих шляхах, які необхідно запропонувати Раді колективної безпеки за підсумками роботи місії, щоб глави держав ухвалили рішення», — додав він.

Контекст. Нагадаємо: вірменський прем'єр Пашинян спочатку зателефонував Володимиру Путіну, а потім звернувся до ОДКБ за допомогою «у відновленні територіальної цілісності країни», після того як у ніч на 13 вересня загострилася ситуація на кордоні Вірменії та Азербайджану.

Як повідомлялося, у січні цього року на тлі масштабних протестів у Казахстані президент країни Касим-Жомарт Токаєв звернувся до очільників держав Організації Договору про колективну безпеку, до якої входять рф, Білорусь, Вірменія та інші, із проханням про допомогу. У ніч із 5 на 6 січня Радою колективної безпеки (РКБ) було ухвалено рішення про введення в Казахстан миротворчих сил ОДКБ.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. У рамках ОДКБ функціонують кілька військових угруповань, що складаються з десантних бригад і полків, підрозділів спецслужб і правоохоронних органів, загонів рятувальників і об'єднань, що спеціалізуються на боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Основу бойової могутності ОДКБ складають Колективні сили оперативного реагування (17 — 22 тис. осіб) та Колективні сили швидкого розгортання (КСШР, 5 тис. осіб), які призначені для ліквідації раптово виниклої загрози військового характеру. У рамках ОДКБ також функціонують Колективні миротворчі сили.

Коментарі

Всі новини