Facebook Pixel

Протести в Казахстані: президент Токаєв покликав на допомогу Путіна та інших членів ОДКБ

Країни ОДКБ введуть війська в Казахстан для придушення протестів. Фото: @nHPoUmF6dROjz9v

Країни ОДКБ введуть війська в Казахстан для придушення протестів. Фото: @nHPoUmF6dROjz9v

На тлі масштабних протестів у Казахстані президент країни Касим-Жомарт Токаєв звернувся до очільників держав Організації Договору про колективну безпеку, до якої входять РФ, Білорусь, Вірменія та інші. Те, що зараз відбувається в містах Казахстану, він назвав «терористичною загрозою», пише Tengrinews.kz.

Quote«Покладаючись на Договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до глав держав ОДКБ із проханням надати допомогу Казахстану в подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не є загрозою, це підрив цілісності держави й найголовніше — це напад на наших громадян, які просять мене як главу держави терміново надати їм допомогу», — заявив він.

Токаєв додав, що жителі країни стали жертвами «терористичних банд», які «пройшли серйозну підготовку за кордоном, і їхній напад на Казахстан варто розглядати як акт агресії».

На звернення відреагував прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян (який прийшов до влади внаслідок аналогічних протестів у 2018 році).

Telegram Logo
Quote«У зв'язку зі зверненням президента Республіки Казахстан К.-Ж. Токаєва та через загрозу національній безпеці та суверенітету Республіки Казахстан, спричинену, зокрема, втручанням ззовні, Рада колективної безпеки ОДКБ відповідно до статті 4 Договору про колективну безпеку ухвалила рішення направити Колективні миротворчі сили ОДКБ до Республіки Казахстан на обмежений за часом період для стабілізації та нормалізації ситуації в цій країні», — йдеться в дописі в його фейсбук-акаунті.

Цей текст опублікувала також і пресслужба Кремля.

Контекст. Протести в Казахстані розпочалися водночас із новорічними святами. Вони зародилися в одній області через вимогу знизити ціну на автогаз, а переросли в масштабний загальнонаціональний спротив і охопили майже всю країну.

Вранці 5 січня уряд Казахстану було відправлено у відставку. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив надзвичайний стан у Нур-Султані, столиці країни, до 19 січня 2022 року.

У країні вимикають інтернет і телефонний зв'язок.

6 січня в країні тимчасово зупинили роботу всі банки. У місті Талдикорган протестувальники повалили пам’ятник експрезиденту Нурсултану Назарбаєву.

У багатьох містах силовики почали переходити на бік мітингувальників.

У МВС Казахстану повідомили про загибель під час зіткнень 8 поліцейських і військових, ще 317 отримали поранення.

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. У рамках ОДКБ функціонують кілька військових угруповань, що складаються з десантних бригад і полків, підрозділів спецслужб і правоохоронних органів, загонів рятувальників і об'єднань, що спеціалізуються на боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Основу бойової могутності ОДКБ складають Колективні сили оперативного реагування (17 — 22 тис. осіб) та Колективні сили швидкого розгортання (КСШР, 5 тис. осіб), які призначені для ліквідації раптово виниклої загрози військового характеру. Також у рамках ОДКБ функціонують Колективні миротворчі сили.

Коментарі

Всі новини