Facebook Pixel

У столиці Казахстану запровадили надзвичайний стан: українців просять утриматися від поїздок

Протести в Казахстані: у Нур-Султані надзвичайний стан. Фото: 24.kg

Протести в Казахстані: у Нур-Султані надзвичайний стан. Фото: 24.kg

Через масові протести в Казахстані президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив надзвичайний стан у Нур-Султані, столиці країни, до 19 січня 2022 року. Наразі режим надзвичайного стану діє в чотирьох регіонах країни: у Мангістауській та Алматинській областях і містах республіканського значення Алмати та Нур-Султані. Про це повідомляє «Радіо Азаттик».

Надзвичайний стан обмежує в правах громадян і дає широкі повноваження коменданту. Він може встановлювати обмеження на свободу пересування, влаштовувати перевірки документів та особистий огляд, обмежити в'їзд до міста та виїзд із нього. Також передбачена заборона на мирні зібрання, страйки тощо.

У найбільшому казахстанському місті Алмати відбувається загострення ситуації. Там тисячі протестувальників зайняли мерію. Будівля горить, у ній вибиті вікна та двері. У місті також горять будівлі алматинського управління комітету з правової статистики та спеціальних обліків генеральної прокуратури та офіс партії «Нур Отан».

Telegram Logo

Також повідомлялося, що на вулицях Алмати помітили бойові машини БТР-80, а також бронеавтомобілі «Выстрел» російського виробництва, зокрема поблизу адміністрації Алмати. Зазначається, що бронетехніка не спинила протестувальників. Під натиском силовики змушені були відвести бронетранспортери та військові вантажівки.

Додатково. Посольство України в Казахстані просить громадян України в період із 5 по 19 січня 2022 року утриматися від поїздок до Казахстану.

Контекст. Протести в Казахстані розпочалися водночас із новорічними святами. Вони зародилися в одній області з вимоги знизити ціну на автогаз, переросли в масштабний загальнонаціональний спротив і охопили майже всю країну. На тлі масових протестів влада Казахстану не лише знизила ціни на газ, а й вирішила піти у відставку.

Коментарі

Всі новини