Facebook Pixel

Які наслідки матимуть протести в Казахстані для України

Протести в Казахстані.  Фото: t.me / orda_kz

Протести в Казахстані. Фото: t.me / orda_kz

Так сталося, що кілька років тому представники опозиції Казахстану звернулися до мене з пропозицією допомогти їм політтехнологічно організувати єдиний рух із прицілом на успішну участь у виборах. Співпраця не склалася, бо в них не склалося з фінансами. Але ситуація в Казахстані мені не чужа.

Не вдаючись у подробиці, позначу основні характерні риси порівняно з Україною та Білоруссю.

1. Причина — внутрішня, як і в Україні та Білорусі. Це насамперед очевидна несправедливість у розподілі суспільних багатств. Плюс — дурні рішення влади без нормального пояснення причин населенню.

Telegram Logo

2. Центр зовнішньої організації протестів в особі банкіра-втікача Мухтара Аблязова є, але його вплив набагато менший, ніж вплив подібних центрів на події в Білорусі. З Україною взагалі порівнювати немає чого.

3. Протести в Казахстані — економічні, а не політичні. У Києві та Мінську протести були одразу політичні.

4. І в Казахстані, і в Білорусі, і в нас активна частина протестів — це націоналісти, до того ж радикалізм казахів можна порівняти з нашим «Правим сектором».

5. Влада в Нур-Султані набагато слабша за владу в Мінську, реально підтримки в неї менше, ніж було у Віктора Януковича.

6. Казахи найшвидше, швидше навіть за українців, перейшли до прямого протистояння із силовиками та захоплення адміністративних будівель. І частина силовиків уже вирішила не брати участь у такому протистоянні. Протестувальники вже взяли штурмом мерію Алмати — другого за значимістю міста країни.

7. Протести в Казахстані б'ють по інтересах РФ і Китаю. Нас безпосередньо не стосуються, але Україна на їх тлі може піти на другий план міжнародного порядку денного. Чим може скористатися РФ.

8. Вважаю, що протести в Казахстані переможуть і буде переформатування влади. З відповідною дерусифікацією. Києву треба було би скористатися ситуацією для створення антиросійського поясу.

9. Не думаю, що Кремль спробує анексувати північні області Казахстану: сил недостатньо. Але біженців звідти буде багато, зокрема й до України. До цього треба готуватися.

10. Ситуація в Казахстані — натяк владі Зеленського, що терпіння людей не безмежне.

Текст опубліковано за згодою автора.

Оригінал

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини