Facebook Pixel

Запаси вугілля на ТЕС вже нижчі за 400 тис. тонн, ціна палива для «Центренерго» зросла на 63%

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій генеруючих компаній (ДК ТЕС) України опустилися нижче за 400 тис. тонн. ПАТ «Центренерго» вперше закупило вітчизняне паливо за ціною 3,5 тис. грн за тонну.

Про це свідчать дані Міністерства енергетики:

zapasy-uglya-na-skladakh-gk-tes-ukrainy-opustilis-nizhe-400-tys-tonn-energoreforma-google-chrome.jpg

Розрахунки агентства «Інтерфакс-Україна» вказують, що за останній тиждень запаси вугілля на складах ТЕС знизилися на 21,1%, або на 101,3 тис. тонн. Тобто вранці 8 листопада 2021 року запаси становили 479,3 тис. тонн, а до 15 листопада вони знизилися до 378 тис. тонн.

Telegram Logo

Тим часом «Центренерго» на аукціоні на Українській енергетичній біржі 12 листопада придбало 185 тис. тонн енергетичного вугілля газових марок за ціною 3,5 тис. грн за тонну.

Паливо постачатиметься від залізничної станції «Світлодарське» через станцію «Лиман» до станції «Трипілля Дніпровське», повідомляється в аукціонному бюлетені за результатами торгів на сайті УЕБ.

До цього контракту держшахти продавали «Центренерго» ресурс за фіксованою урядом ціною 2150 грн за тонну.

Про рішення підвищити ціну вугілля держшахт до 3,5 тис. грн за тонну раніше написала ексочільниця Міністерства енергетики Ольга Буславець на своїй сторінці у Facebook.

Побічно інформацію Буславець підтвердив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Сьогодні зустрічався із міністром енергетики Германом Галущенком. Обговорювали питання закупівлі вугілля за ціною 3500 грн для державних шахт із відвантаженням для «Центренерго», у відомстві якого Вуглегірська, Зміївська та Трипільська ТЕС», – повідомив Волинець.

Раніше повідомлялося, що «Центренерго» акумулювало понад 1,5 млрд грн для купівлі вугілля. Гроші у ПАТ з'явилися завдяки переуступці НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» черги з платежу з балансуючого ринку, а також оплаті «Нафтогазом», придбаної у компанії е/е на I квартал 2022 року наперед.

Коментарі

Всі новини