Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зимовий блекаут і як його уникнути — голова наглядової ради «Центренерго»

Як Україна уникне блекауту взимку. Фото: centrenergo.com

Як Україна уникне блекауту взимку. Фото: centrenergo.com

ПАТ «Центренерго» в разі дефіциту енергетичного вугілля на теплових станціях увімкне газомазутні блоки для того, щоб уникнути віялових відключень або блекауту.

Про це голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Денис Кудін повідомив в інтерв'ю інтернет-порталу «Енергореформа».

«… у січні — лютому цього року вже були складнощі в енергосистемі, але «Центренерго» врятувало ситуацію. Ми перейшли на роботу з вугілля, якого не було, на газ і завдяки цьому згенерували достатньо електроенергії, щоб підтримувати в системі стабільну потужність під час пікових навантажень. Те саме за потреби ми готові зробити й зараз», — сказав Кудін.

За його словами, природного газу накопичено достатньо. Водночас компанія планує запускати газові блоки тільки на короткі проміжки часу — у разі розриву в постачанні вугілля.

Де «Центренерго» братиме природний газ

«Центренерго» законтрактувало природний газ у НАК «Нафтогаз», інших постачальників в опалювальному сезоні 2021/22 не передбачено.

«Наша компанія винна ще за той газ, який ми спожили в січні — лютому, майже 900 млн грн, і ми плануємо цей борг погасити в листопаді завдяки передоплаті за реалізовану електроенергію», — сказав голова наглядової ради «Центренерго».

У компанії прогнозують: якщо країні потрібно буде балансувати енергосистему газом, то відбудеться оперативна нарада на рівні РНБО для розв'язання питання щодо переходу на альтернативне паливо. Так само, як це було в сезоні 2020/21.

«Газ у НАКу є, ми з ними в регулярному контакті. НАК добре розуміє: якщо системі буде потрібно, то доведеться постачати газ для цілей енергетики», — наголосив Кудін.

Скільки дорогого газу спалять у топках «Центренерго»

«Поки що складно сказати про обсяг, бо треба дивитися, який буде дефіцит. У рамках плану, який у нас підготовлений, дефіциту не має бути. Ми розраховуємо цілком збалансуватися вугіллям», — сказав Кудін.

На його думку, усе залежить від погоди: щойно піде різке похолодання – буде різке збільшення попиту. На щастя, листопад цього року видався порівняно теплим проти інших періодів.

«Важливо, щоб у листопаді не було різкого похолодання. Я засинаю і прокидаюся з прогнозом погоди: дивлюся всі сайти, які знаю, порівнюю їхні показники. Іноді вони не збігаються», — підсумував голова наглядової ради «Центренерго».

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини