Жодна велика турецька компанія не обмежила свою діяльність в рф після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це йдеться в дослідженні Єльської школи менеджменту, пише «Економічна правда».
Зокрема, у звичному режимі в рф продовжують працювати сім великих турецьких компаній: Anadolu Efes (виробництво пива), Colin's, Koton (виробництво та продаж одягу), Sisecam (виробництво скла та скляні вироби), Corendon Airlines, Тurkish Аirlines, Pegasus (авіакомпанії).
Всі ці компанії є фігурантами «червоного списку» Єльської школи менеджменту. Тобто, вони й далі працюють на росії без обмежень.
Так, виробник пива Anadolu Efes має спільне підприємство з бельгійським концерном Anheuser-Busch InBev – AB InBev Efes, та володіє в рф 11 броварнями та 3-ма солодовими комплексами. Ще у квітні пивоварний холдинг заявляв про рішення продати частку у спільному підприємстві турецьким партнерам і піти з рф, однак цього й досі не сталося. Компанія стверджує, що наразі веде переговори стосовно цього питання.
Більше того, турецько-бельгійське підприємство навіть розширило діяльність на рф – у серпні сім російських заводів запустили виробництво продукції під брендами Spaten, Franziskaner та Leffe. А напої під цими всесвітньовідомими брендами розливають на заводах компанії в Ульяновську, Калузі, Омську, Волзькому, Саранську, Клині та Іванові.
Ще однією сферою, яка працює на повну в рф, є авіаперевезення. Так, усі найбільші авіаперевізники Туреччини – Corendon Airlines, Тurkish Аirlines, Pegasus й досі працюють на російському ринку. Попри це, як стало напередодні відомо, що Туреччина відмовилася вчити російських пілотів, тож частково співпраця у цій сфері вже ж була призупинена.
Не пішла з росії й компанія Eroglu Holding, яку ми можемо знати завдяки марці Colin's. Вона має понад 100 магазинів на території росії та ніяк не обмежила свою роботу від початку повномасштабного вторгнення росії до України.
Та не все так погано, як може здатися на перший погляд. Частина відомих у всьому світі компаній все ж вирішили не мати жодних зв'язків з рф. Це, наприклад, турецька військова компанія Baykar, яка відмовилася продавати рф свої безпілотники та заявила про намір запустити в Україні завод з виробництва своїх безпілотних винищувачів.