Facebook Pixel

Чи повернуться додому з-за кордону українські біженці – опитування

Менш як 10% українців, що втікали від війни за кордон, не збираються більше повертатися на Батьківщину. Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова в період з 20 липня до 25 серпня 2022 року.

Результати дослідження демонструють, що повернутися в рідні міста після того, як у них стане безпечно, планують 36% біженців. Ще 35% готові виїхати в Україну щойно завершиться російсько-українська війна. Зачекати рік або декілька після завершення війни планують 13% українських біженців. 7% опитаних заявили, що приїдуть одразу, щойно відновлять роботу підприємства, на яких вони працювали, або якщо будуть певні, що знайдуть інше місце для працевлаштування. Взагалі не розглядають варіант повернення додому 7%.

У регіональному вимірі найбільше хочуть повернутися додому якомога раніше жителі заходу та центру України — 18% та 15% відповідно. Суттєво менше таких людей зі східного та південного регіонів (6%). Утім, великий відсоток останніх планують повернутися додому, щойно це дозволить безпекова ситуація (41% та 48%).

88% респондентів мають намір повернутися в рідні міста, де вони мешкали до повномасштабного вторгнення. 7% мають намір змінити регіон проживання, найчастіше це жителі сходу.

В опитуванні взяли участь 511 українців-біженців з 30 країн світу. Більшість респондентів були з Польщі та Німеччини – 110 і 85 осіб. Ще 231 людина на момент опитування перебувала на території інших країн-членів ЄС, 63 – за межами Євросоюзу (у Молдові, Туреччині, Великій Британії, США та Ізраїлі).

Контекст. Нагадаємо: у Німеччині з 1 вересня 2022 року оновили правила перебування українців в країні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉