Facebook Pixel

Американські конгресмени запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс»: навіщо це потрібно

У США запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс». Фото: flickr.com

У США запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс». Фото: flickr.com

Група американських конгресменів-республіканців має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною «НАТО-плюс» та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Законопроєкт забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку. Про це повідомляє «Голос Америки».

Законопроєкт визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів і послуг. Документ відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи є Росія державою-спонсором тероризму.

Quote«У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили», — заявив Майкл Маккол, провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах.

Він додав, що президент РФ Володимир Путін має взяти до відома, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії та не допустить відмови від України та інших американських союзників і партнерів по НАТО в Центральній і Східній Європі.

Telegram Logo

Законопроєктом також передбачено притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію через негайне введення санкцій проти газопроводу «Північний потік – 2», щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Крім того, документ передбачає виділення $155 мільйонів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями в країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Quote«Цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, як-от право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі, є неприйнятними та суперечать інтересам національної безпеки США», – заявив конгресмен Роджерс.

Коментарі

Всі новини