Facebook Pixel

Рішення щодо членства України в НАТО ухвалюватимуть союзники та Україна — Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс допомагає Україні в досягненні критеріїв, необхідних для вступу до НАТО, а рішення щодо членства ухвалюватимуть союзники та Україна, і більше ніхто не має права нічого про це казати. Про це він заявив перед початком засідання Комісії Україна — НАТО в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Столтенберг зазначив, що Альянс підтримує рішення, ухвалене на саміті в Бухаресті у 2008 році, і допомагає Україні просуватися на шляху до членства в НАТО за допомогою проведення реформ, досягнення стандартів НАТО.

Quote«Ми чітко заявили, що ніколи не підемо на компроміс щодо права будь-якої держави в Європі обирати свій шлях. Тому фундаментально, щоб цей принцип жодним чином не було порушено, це означає, що це Україні та тридцяти союзникам по НАТО вирішувати, коли Україна буде готова до членства. Ніхто більше не має права нічого про це казати», — наголосив Столтенберг.

Генсек нагадав, що Альянс і далі надає підтримку Україні – «політичну підтримку її територіальної цілісності та суверенітету, а також практичну допомогу».

Quote«Це також чіткий сигнал щодо того, що Україна має право себе захищати», — додав Столтенберг.

Контекст. Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що вимагає від Північноатлантичного альянсу гарантій, що той відмовиться від подальшого розширення на схід, зокрема не підтримуватиме вступ України до Альянсу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉