Facebook Pixel

Білий дім таємно виділив $200 млн допомоги Україні для протистояння російській агресії

США виділили Україні $200 млн на оборону. Фото: Pixabay

США виділили Україні $200 млн на оборону. Фото: Pixabay

Сполучені Штати без розголосу схвалили надання Україні додаткової військової допомоги в сумі $200 млн. Як вдалося дізнатися CNN, це сталося наприкінці грудня 2021 року. Українських посадовців про це поінформували лише на початку нового року.

Джерела телеканалу розповіли, що в новому пакеті допомоги у сфері безпеки — велика кількість оборонного озброєння, яке Вашингтон раніше вже надавав Києву. Мова йде про стрілкову зброю, боєприпаси до неї, засоби радіозв’язку та медобладнання. Доставлення нової партії допомоги потребуватиме певного часу, додали співрозмовники телеканалу.

Quote«Минулого року ми надали Україні більше допомоги у сфері безпеки, ніж будь-коли з 2014 року. Останні кілька тижнів і в найближчі тижні заплановано ще більше постачань», — зазначив представник Держдепу США.

Станом на грудень 2021 року Білий дім надав Києву військової допомоги на суму понад $450 млн (разом із ракетами Javelin, патрульними катерами, радіостанціями, електронікою, медичним обладнанням, двигунами, генераторами тощо).

Telegram Logo

Контекст. Попри переговори та застереження з боку президента США Джо Байдена та його європейських колег, поблизу українського кордону, як і раніше, сконцентровано близько 100 тис. російських військовослужбовців. За даними американської розвідки, здобутими минулого місяця, Росія може розпочати військовий наступ на Україну «вже на початку 2022 року».

Коментарі

Всі новини