Facebook Pixel

Україна вимагає розблокування Німеччиною надання їй зброї – посол

Посол України у ФРН Мельник вимагає від Німеччини відмовитися від блокування надання Києву зброї. Фото: germany.mfa.gov.ua

Посол України у ФРН Мельник вимагає від Німеччини відмовитися від блокування надання Києву зброї. Фото: germany.mfa.gov.ua

Україна звернулася до нового німецького уряду з вимогою розблокувати надання їй зброї. Про це в інтерв’ю газеті Berliner Morgenpost заявив український дипломат, посол України у ФРН Андрій Мельник, слова якого наводить видання Der Tagesspiel.

Quote«Україна вимагає від нового уряду Німеччини відкинути морально хибну політику блокування й негайно надати Києву оборонну зброю для захисту від російської агресії. Берлін несе таку саму історичну відповідальність перед Україною, як перед Ізраїлем», – заявив він.

За його словами, Київ розраховує на «масовану військову підтримку Німеччини, щоб завищити ціну атаки Путіна, що готується, та запобігти їй». Український посол наголосив, що небезпека вторгнення Росії в Україну залишається на високому рівні.

Quote«Усі сигнальні вогні блимають яскраво-червоним», — підкреслив Мельник.

Дипломат додав, що російський президент Володимир Путін готовий «ризикнути цим новим вторгненням, щоб зруйнувати українську державність», і Берліну не варто «недооцінювати» небезпеку війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Окремо Мельник закликав уряд ФРН провести кампанію за якнайшвидший вступ України до НАТО та ЄС.

Quote«Лише якщо Україна стане невіддільною частиною Північноатлантичного альянсу, Путін назавжди позбудеться спокуси напасти на нас», — підсумував посол.

Контекст. У листопаді, ще за часів правління Ангели Меркель, ФРН наклала вето за придбання Україною летального озброєння через агентство НАТО із закупівель. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що з огляду на це наша країна має намір купувати потрібну зброю через двосторонні угоди з партнерами, з-поміж яких США, Литва, Франція та інші.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини