Facebook Pixel

«Газпром» винен «Нафтогазу» майже $200 млн за транзит, сума щодня збільшується – Вітренко

Російська енергетична компанія «Газпром» станом на вересень цього року заборгувала українському «Нафтогазу» приблизно $200 млн за транзит. Про це повідомив глава правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Quote«Приблизно $200 млн – це те, що не доплатили станом на вересень, але ця сума збільшується з кожним днем», – зазначив він.

Вітренко не виключає, що росія може взагалі зупинити прокачування газу українською територією. Це, своєю чергою, також може стати одним із предметів розгляду в міжнародному арбітражі.

Quote«Виставляти рахунки будемо, і, можливо, зупинення транзиту теж буде одним із предметів розгляду арбітражем – потрібно бути до цього готовим», – додав очільник «Нафтогазу».

Контекст. Нагадаємо: 9 вересня «Нафтогаз» оголосив про черговий арбітраж проти російського «Газпрому». Українська компанія через Міжнародний арбітражний суд вимагає від російського державного виробника та експортера газу гроші за «надану послугу з організації транспортування природного газу територією України, які не були ним сплачені вчасно та в повному обсязі».

«Газпром» традиційно відкинув усі вимоги української сторони та пригрозив «Нафтогазу» санкціями.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉