Facebook Pixel

Сьогодні після 15:00 діятимуть три черги відключень

У п’ятницю графіки відключень діятимуть цілодобово

У п’ятницю графіки відключень діятимуть цілодобово

Сьогодні, 5 липня, обленерго з 11:00 до 15:00 будуть застосовувати 2 черги графіків погодинних відключень, в інші години доби – 3 черги. Про це повідомило «Укренерго».

Причини обмежень споживання

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми з початку цього року російських ракетно-дронових ударів по українських електростанціях. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності.

На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Сьогодні висока температура повітря в центральних, південних та східних областях. Енергетики просять, коли за графіком повертається світло, не вмикати потужні електроприлади одночасно. І за можливості обмежити використання кондиціонерів.

Аварійна Допомога

Вчора, 4 липня, з 14:00 до 21:00 для подолання значного дефіциту в системі, зменшення обсягу обмежень споживання та підтримки резервів Україна залучала аварійне постачання електроенергії з Польщі та Словаччини. Сьогодні з 11:00 до 15:00 Україна аварійно прийматиме надлишки електроенергії з енергосистеми Польщі. Це дозволить зменшити обсяг обмежень споживання в ці години доби.

Імпорт електроенергії

Передбачається протягом доби імпортувати електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 35 851 МВт*год, з максимальною потужністю 1683 МВт.

Експорт електроенергії

Не відбувається і не передбачається.

На ранок 5 липня залишаються знеструмленими 484 населених пункти.

Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій області.

Через негоду знеструмлювались споживачі у:

  • Дніпропетровський,
  • Кіровоградській,
  • Київській областях.

З технічних причин та внаслідок бойових дій залишаються знеструмленими споживачі у:

  • Запорізькій,
  • Сумській,
  • Херсонський областях.

Технічні причини відключень пов’язані із впливом на високовольтне обладнання та лінії електропередачі спеки.

Що таке черга

  • Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживання кожної області розділено на 6 черг. Скільки черг засовувати у всіх регіонах одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні.

Де дізнатися графіки відключень електроенергії

Переглянути графіки погодинних відключень електроенергії у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях можна у чатботах YASNO:

у вайбері

у телеграмі

На головній сторінці натисніть на «Можливі відключення», виберіть свій регіон, і вам надійде сповіщення зі статусом відключень: екстрені, стабілізаційні.

Подякувати 🎉