Справа Демурінського гірничо-збагачувального комбінату: БЕБ оголосило про підозру ще одному фігуранту

Справа Демурінського гірничо-збагачувального комбінату: БЕБ оголосило про підозру ще одному фігуранту

Детективи БЕБ повідомили про підозру у фінансуванні дій, спрямованих на насильницьку зміну територіальних меж та державного кордону України, ухиленні від сплати податків і легалізації майна, здобутого злочинним шляхом. Про це пише пресслужба БЕБ.

Слідство встановило, що підозрюваний, діючи у складі організованої злочинної групи, за допомогою підконтрольної австрійської компанії організував укладення зовнішньоекономічних контрактів і додаткових угод із Демурінським ГЗК для постачання стратегічної титановмісної сировини. Раніше цей гірничо-збагачувальний комбінат перебував у власності російського олігарха Шелкова.

За матеріалами слідства, експорт продукції ГЗК відбувався за цінами, які є нижче середньої ринкової вартості аналогічних товарів. У такий спосіб група зменшувала розмір податку на прибуток комбінату. Водночас фактично продукція одразу направлялася російським та білоруським підприємствам.

Далі сировина, що містить титан, із Демурінського ГЗК постачалася на підприємства Росії, які безпосередньо залучені до виробництва зброї для потреб Міністерства оборони РФ або є ключовими ланками в мережі розробки та виготовлення військової техніки. Джерела фінансування реальних отримувачів продукції ретельно приховувалися.

Нагадаємо, що ОГХК веде перемовини з Фондом держмайна стосовно приєднання до корпорації раніше націоналізованого Демурінського ГЗК.

Фонд держмайна України виставить на приватизацію Демурінський ГЗК і Миколаївський глиноземний завод. Фонд державного майна України готується продати Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат, який належав російському бізнесмену Михайлу Шелкову. Також Фонд держмайна веде роботу з приймання в управління інших активів російських бізнесменів, зокрема Володимира Євтушенкова та Олега Дерипаски.

А «Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат» (МГЗК), що входить до Group DF Дмитра Фірташа, отримав дозвіл на геологічне вивчення та розроблення Селищанської ділянки з покладами титанових руд у Житомирській області за 50,1 млн грн.

Читати на The Page