Навколо конкурсу в Бюро економічної безпеки (БЕБ) у 2021 році ходять майже легенди. Орган, який передбачав боротьбу з економічними злочинами та забезпечення захисту економічної безпеки держави, пішов шляхом своїх попередників, тобто департаменту СБУ, який підозрювали у багатьох порушеннях і зловживаннях у галузі.
Катерина Риженко в інтерв'ю , присвяченому корупції під час повномасштабного вторгнення, згадала, як проходив конкурс до БЕБ і що з ним було не так.
Що пішло не так під час конкурсу до БЕБ
«БЕБ – це була феєрична історія, де конкурс, тобто співбесіди з кандидатами, були проведені за пів дня. Якщо порівняти, то останні співбесіди в НАЗК або НАБУ йшли тижнями», – згадує Риженко.
Вона підкреслює, що вже напрацьовані тоді практики до конкурсів застосувалися до конкурсу голови БЕБ і потім до діяльності органу. Комісія з відбору не була незалежна, конкурс не був проведений відповідно до практик конкурентності, прозорості, доброчесність кандидатів не була не перевірена.
Також Катерина Риженко нагадує, що, звісно, прозорий конкурс не вирішить усіх питань і може не обрати ідеального керівника, але він звужує потенційні корупційні ризики чи ризики якихось політичних призначень, що й сталося у випадку з БЕБ, де, за даними розслідувачів, значну вертикаль посад взяв під контроль заступник керівника ОП Татаров.
Директора з юридичних питань Transparency International Ukraine підкреслює, що поширення багатьох практик антикорупцйних органів підняло б Україну в тому ж Індексі сприйняття корупції, проте: «Очевидно, масштабування якихось реформ – це важко і викликає великий супротив. Відчуття, що боротьба з корупцією – це не про них, на жаль, у нашому суспільстві актуальне, особливо коли ми говоримо про топчиновників. Звідси йде тиск і пошук способів впливу».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист