Facebook Pixel

Справа Демурінського гірничо-збагачувального комбінату: БЕБ оголосило про підозру ще одному фігуранту

Детективи БЕБ повідомили про підозру у фінансуванні дій, спрямованих на насильницьку зміну територіальних меж та державного кордону України, ухиленні від сплати податків і легалізації майна, здобутого злочинним шляхом. Про це пише пресслужба БЕБ.

Слідство встановило, що підозрюваний, діючи у складі організованої злочинної групи, за допомогою підконтрольної австрійської компанії організував укладення зовнішньоекономічних контрактів і додаткових угод із Демурінським ГЗК для постачання стратегічної титановмісної сировини. Раніше цей гірничо-збагачувальний комбінат перебував у власності російського олігарха Шелкова.

За матеріалами слідства, експорт продукції ГЗК відбувався за цінами, які є нижче середньої ринкової вартості аналогічних товарів. У такий спосіб група зменшувала розмір податку на прибуток комбінату. Водночас фактично продукція одразу направлялася російським та білоруським підприємствам.

Читайте також:
Кому належать надра України

Далі сировина, що містить титан, із Демурінського ГЗК постачалася на підприємства Росії, які безпосередньо залучені до виробництва зброї для потреб Міністерства оборони РФ або є ключовими ланками в мережі розробки та виготовлення військової техніки. Джерела фінансування реальних отримувачів продукції ретельно приховувалися.

Нагадаємо, що ОГХК веде перемовини з Фондом держмайна стосовно приєднання до корпорації раніше націоналізованого Демурінського ГЗК.

Фонд держмайна України виставить на приватизацію Демурінський ГЗК і Миколаївський глиноземний завод. Фонд державного майна України готується продати Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат, який належав російському бізнесмену Михайлу Шелкову. Також Фонд держмайна веде роботу з приймання в управління інших активів російських бізнесменів, зокрема Володимира Євтушенкова та Олега Дерипаски.

А «Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат» (МГЗК), що входить до Group DF Дмитра Фірташа, отримав дозвіл на геологічне вивчення та розроблення Селищанської ділянки з покладами титанових руд у Житомирській області за 50,1 млн грн.

Подякувати 🎉