Facebook Pixel

Звільнення Вітренка відкладається: суд зупинив відставку глави «Нафтогазу»

Автор
Суд зупинив дію розпорядження НАЗК по Вітренку. Фото: Facebook

Суд зупинив дію розпорядження НАЗК по Вітренку. Фото: Facebook

Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) ухвалив рішення щодо позову проти Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Суд вирішив зупинити дію розпорядження, в якому НАЗК зажадало припинити контракт із главою НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком. Про це повідомив департамент з інтегрованих комунікацій «Нафтогазу».

Рішення суд ухвалив у рамках забезпечення позову Вітренка до НАЗК про скасування розпорядження. В «Нафтогазі» привітали дії ОАСК і заявили, що НАЗК діяло з порушеннями закону. У компанії додали, що якщо вже Нацагентство дійсно виявило якісь порушення в призначенні голови правління, то воно повинно було йти в суд, а не направляти припис на адресу спостережної ради НАК.

У суді свої дії пояснили необхідністю зупинити припис до того, як чинності набере законне рішення зі справи. Пресслужба суду підкреслила, що постанова про вжиття заходів забезпечення позову ніяк не вплине на рішення, яке суд прийме після розгляду справи.

Telegram Logo

Контекст. 8 квітня 2021 року Кабмін відравив у відставку Андрія Коболєва, який керував «Нафтогазом» з 2015 року і передав керівництво в.о. міністра енергетики Юрію Вітренку. Дії Кабміну викликали обурення та різку критику з боку як самого Коболєва, так і «Нафтогазу», а в США і G7 звільнення Коболєва зв'язали з політикою.

15 червня в НАЗК заявили про те, що Вітренка незаконно призначили на посаду глави «Нафтогазу» — при його призначенні, на думку Нацагентства, був порушений закон. НАЗК спрямувало на адресу спостережної ради «Нафтогазу» вимогу звільнити Вітренка, і вже на наступний день голова наглядової ради Клер Споттісвуд ініціювала відставку Вітренка. Правда, потім наглядова рада чомусь передумала його звільняти і відклала ухвалення рішення.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини