Як не старався Володимир Гройсман прийняти вигідні для себе рішення – схоже, все марно. Новий Кабмін скасував конкурс на видобуток вуглеводнів на скандальній ділянці «Дельфін» у Чорному морі і призначив до наглядової ради «Нафтогазу» нових, лояльних до нової влади людей. А силовики наводять свої порядки в державних компаніях. Обшуки стають у нас в країні звичайною справою.
Новини коротко
Обшуки в Приватбанку. Опівдні до головного офісу установи прийшли люди у супроводі спецназу поліції. Вони пред'явили ухвалу Жовтневого районного суду Дніпра про проведення обшуку. Як повідомила пресслужба банку, виконавців цікавили документи, які стосувалися укладення договорів з міжнародними рекрутинговими та консалтинговими компаніями. У Приватбанку стверджують, що поліцію та прокуратуру також цікавлять документи, пов'язані з юридичним захистом банку. У серпні Національне антикорупційне бюро вже запитувало у Приватбанку в судовому порядку документи, які стосувалися оплати послуг юридичних радників банку та інших консультантів. Вельми цікавий факт: наприкінці цього місяця чи на початку наступного Апеляційний суд Лондона повинен оголосити свою ухвалу щодо скарги Приватбанку на рішення Високого суду Лондона, який відмовився розглядати позов установи до його колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Обшуки в компанії «Укргазвидобування». Представники Генпрокуратури, Держбюро розслідувань і Служби безпеки України в середу вранці прийшли в компанію. У СБУ пояснили, що силовиків зацікавила схема щодо утилізації небезпечних відходів. За інформацією слідства, приватна фірма нібито отримала гроші за ці послуги, однак насправді відходи не вивезли. Представник компанії-підрядника вважається організатором схеми і отримав підозру у скоєнні злочину.
Кабмін скасував конкурс з визначення компанії для видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря. Міністр енергетики та охорони навколишнього середовища Олексій Оржель розповів агентству «Інтерфакс-Україна», що уряд скасував постанову №271 про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів. За часів уряду Володимира Гройсмана цей конкурс виграла компанія Trident Acquisitions. Її генеральним директором та акціонером є колишній депутат-опозиціонер російської Думи Ілля Пономарьов. До складу ради директорів Trident також входять російський інвестбанкір Вадим Комісаров, колишній генеральний директор «Смарт-Холдингу» Олексій Тимофєєв і співвласник мережі АТБ Геннадій Буткевич. Компанія була створена у 2016 році в США для інвестицій в енергетичні активи у Східній Європі з фокусом на Україну. Її акції котируються на біржі NASDAQ.
Місія МВФ прибула в Україну. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що уряд вже почав з нею переговори і наступного тижня зможе повідомити про результати. Очікується, що комісія рекомендує МВФ підписати з Україною угоду про нову програму на наступні 3-4 роки. Її робота триватиме до 24 вересня.
Кабмін звільнив представників держави в наглядовій раді «Нафтогазу», призначених за часів Гройсмана. З її складу вивели Володимира Демчишина, Сергія Попика та Костянтина Мар'євича. Замість них призначені глава Офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів і заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко. Ще одне місце залишається вакантним.