Facebook Pixel

Конкурс на найбільше українське родовище в Чорному морі виграла компанія ексдепутата Держдуми РФ

Американська компанія Trident Acquisitions Corp. стала переможцем конкурсу з видобутку вуглеводнів на ділянці «Дельфін» у Чорному морі. Розробка проходитиме за угодою про розподіл продукції.

Про це заявив гендиректор і один з акціонерів Trident Ілля Пономарьов.

Колишній депутат Держдуми Пономарьов, який у травні цього року отримав українське громадянство, подякував за довіру уряду і особисто міністру енергетики Ігорю Насалику.

Пономарьов сподівається на захист з боку США у разі агресії Росії, заявив він в коментарі «Радіо Свобода».

Quote«У нас єдиного з учасників конкурсу є можливість отримати державний захист США (через OPIC), тому що ми і за формою, і за акціонерами американська компанія. Але ми не очікуємо серйозних проблем, тому що весь блок знаходиться не на спірних ділянках шельфу. Набагато більше проблем я бачу в необхідності домовитися з «Нафтогазом» за трьома ділянками «Чорноморнафтогазу», але ми це будемо обов'язково робити, і впевнений, що домовимося», – зазначив Пономарьов.

Контекст

  • Згідно з умовами конкурсу, який оголосив Кабмін, термін угоди на видобуток — 50 років.
  • Крім Trident, заявки на конкурс також подавали азербайджанська Caspian Drilling International Ltd, американська Frontera Resources і українська «Укрнафтобуріння». Водночас Frontera, яку називали головним претендентом, раніше мала провальні проекти в Грузії та Молдові, а фінансові результати в 2017 і 2018 роках говорять про збитковість компанії, повідомляли журналісти програми «Схеми».

Американська Trident Acquisitions заснована у березні 2016 року як компанія, що спеціалізується на цільовому злитті й поглинанні (special purpose acquisition company). У середині 2018 року провела IPO на NASDAQ, де залучила $201 млн. Ці кошти повинні були піти на інвестиції в поглинання енергоактивів у Східній Європі з фокусом на Україну.

Основні акціонери Trident: Ілля Пономарьов, який також є CEO компанії (7%); канадська Polar Asset Management Partners Inc. (9,2%), Ендрю Вейсс і Weiss Asset Management LP з WAM GP LLC (8,1%), Сандер Гербер і Hudson Bay Capital Management LP (6,3%).

Президент компанії та її CFO — російський інвестбанкір Вадим Коміссаров, якому належать близько 0,44% акцій; головний операційний директор — екс-керівник «Смарт-Холдингу» Олексій Тимофєєв. Серед директорів також співвласник найбільшої української торгової мережі АТБ Геннадій Буткевич.

Подякувати 🎉