
Геннадій Владиславович
Український бізнесмен, співвласник одного з найбільших українських ритейлерів — АТБ-Маркет
Буткевич
Геннадій Владиславович
Український бізнесмен, співвласник одного з найбільших українських ритейлерів — АТБ-Маркет
Біографія
Офіційний сайт: butkevich.com.ua
Народився 27 травня 1958 року в Дніпропетровську.
Освіта: Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара.
Кар'єра
Колишній міліціонер працював в ОБХСС (відділ по боротьбі з розкраданнями соціалістичної власності). У 1991 році керував відділом з боротьби з організованою злочинністю в Дніпропетровську.
Свій бізнес почав з невеликого кафе. У 1993 році став співвласником торгової компанії «Агротехбізнес», куди потрапив після відходу з компанії ексбанкіра, міського голови Дніпродзержинська Ярослава Корчевського.
У 1995-1997 роках очолював службу безпеки компанії «Єдині енергетичні системи України». На гроші, які заробив у Тимошенко, побудував м'ясокомбінат.
У 1998 році Буткевич з партнерами зареєстрували компанію «АТБ маркет» (абревіатура від «Агротехбізнес»).
Співвласниками «АТБ» у рівних частках досі є Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун.
Політика
Каже, що бізнес має бути відділений від політики. Тому сам не йде. Водночас в Раді 5, 6 і 7-го скликань (2006-2012 роки) значився помічником нардепа від Партії регіонів Юрія Самойленка.
Сам Самойленко — колишній заступник голови Служби безпеки України. За даними ЗМІ, він давній друг Буткевича. Журналістам в інтерв'ю він зізнавався, що в травні 2014 року допомагав кандидату у президенти Петру Порошенку.
1 листопада 2018 року потрапив під російські санкції проти 322 громадян України.
У липні 2019 року, на позачергових виборах у Раду по мажоритарному округу № 30 перемогла Ганна Лічман від «Слуги народу». Ганна — начальник управління корпоративних комунікацій корпорації АТБ і директор Всеукраїнського благодійного фонду «АТБ»
Статки — доходи, бізнес, декларації
Входить до рейтингу ТОП-100 найбагатших українців. Журнал «Новое время» та інвесткомпанія Dragon Capital оцінили його статки в $172 млн. «Фокус» називає цифру в 2,5 рази більше — $420 млн.
Займає перше місце в списку найбагатших жителів Дніпра.
Зв'язки
В середині 1990-х очолював службу безпеки ЄЕСУ. Каже, що з лідером «Батьківщини» спілкуються досі, але рідко.
олігарх, зять Леоніда Кучми.
Пінчук у 1990-х працював разом з Юлією Тимошенко. Буткевич каже, що «надавав Пінчуку послуги безпеки».
політик, екс-генпрокурор.
Бізнесмен каже, що хотів припинити злочини проти себе і своєї сім'ї, тому познайомився з Луценком.
екс-депутат російської Держдуми, який переїхав в Україну і вже отримав українське громадянство.
Разом з Буткевичем він є співзасновником американської компанії Trident Acquisitions, яка збирається інвестувати в українську енергетику.
Також серед співзасновників компанії значаться близький родич Михайла Саакашвілі Тимур Аласанія та міністр вугільної промисловості часів Віктора Ющенка Віктор Тополов.
Пов'язані компанії
ТОВ «Атомні енергетичні системи України»
українська інвестиційна виробнича компанія
Це перша фірма, яка зуміла отримати ліцензію на приватну розвідку родовищ урану і рідкоземельних металів.
У ЗМІ Буткевичу приписували через «урановий бізнес» зв'язок з Арсеном Аваковим. Але бізнесмен запевняє, що спільного бізнесу з будь-якими чинними держслужбовцями у нього немає.
«Тому що це принципове питання».
мисливське господарство
Буткевич — власник «Спілки мисливців «Фауна», що знаходиться в Іванківському районі Київської області.
«Уран, берилій, цирконій, графіт можуть принести набагато більше грошей, ніж АТБ», — говорить Буткевич.
Родина
Дружина: Валентина Федорівна Буткевич (дівоче прізвище Власова). Народилася 9 січня 1958 року. Є засновником київського кінного клубу Equides (код ЄДРПОУ 40501407) у селі Лисники Київської області.
Дочка: Анна Буткевич. Народилася 27 лютого 1985 року. Модель, радіоведуча. У 2015 році знімалася в кліпі «Це все вона» співака Сергія Лазарєва і кліпі Your style групи Kazaky. Того ж року стала обличчям бренду ANDRE TAN, а 2016 року – ювелірного дому The House of Moussaieff.
Дочка: Дарина Буткевич. Народилася 09 жовтня 2000 року. Студентка, в соцмережах вказала, що працює в київському кінному клубі Equides.
Колишній зять: Сергій Вікторович Рибалка, бізнесмен, засновник компанії «Снек-експорт» (корпорація S. Group, торгові марки «Козацька слава», Semki, «Мачо») і екснардеп від «Радикальної партії Ляшка». У 2006 році одружився на Ганні Буткевич. У березні 2013 року сімейні стосунки припинилися. Є спільна донька Роксолана.
Скандали
Інформація в процесі перевіркиОдин з найгучніших — конфлікт з колишнім зятем Сергієм Рибалком. За словами Буткевича, той пішов до іншої жінки. Після цього Рибалка скаржився журналістам, що йому не дозволяють бачитися з дочкою і брати участь у її вихованні. Сімейні конфлікти вилилися в бізнес-конфлікт, який почався в 2013 році і продовжується досі.
Компанії, пов'язані з Рибалкою та Буткевичем, подають один на одну в суди. Корпорацію S. Group підозрювали в ухиленні від сплати 145 млн грн податків, а також спробі шахрайським шляхом заволодіти коштами компанії «АТБ-маркет» на 110 млн грн. А «АТБ» звинувачували у спонсоруванні тероризму.
У 2015 році нардеп зареєстрував у Раді законопроект про націоналізацію «АТБ» нібито через торгівлю на окупованих територіях.
У 2016 році в Києві невідомі вчинили дивний замах на Рибалку — кинули гирі в його автомобіль. Сам нардеп написав у соцмережах, що пов'язує «замах на себе» з колишнім тестем.
Геннадій Буткевич звернувся до суду, Рибалку і ЗМІ, які передрукували цю новину, зобов'язали спростувати інформацію про причетність колишнього тестя до нападу.
До цього Буткевич виграв суд у журналу «Публічні люди», в якому вийшло інтерв'ю з Рибалкою, який звинувачував екстестя в тому, що він «активно роздавав хабарі силовикам, нам стали підкидати наркотики та зброю».
У травні 2019 року Верховний суд зобов'язав нардепа Віталія Купрія спростувати звинувачення на адресу Буткевича. Нардеп написав у соцмережах, що глава СБУ Сумської області літає на вертольоті бізнесмена. І один такий переліт обходиться в $5 тис.
Також Купрій звинувачував бізнесмена в тому, що він веде бізнес на окупованих територіях і платить країни-агресору мільйонні податки.
Кримінал
Інформація в процесі перевіркиУ двох кримінальних провадженнях Буткевич фігурує, як потерпілий. У березні 2014 року на мисливський клуб «Фауна» в селі Білий Берег Іванківського району Київської області напали грабіжники в масках. Вони зв'язали охорону, винесли техніку і дуже дорогу зброю.
Деякі рушниці були інкрустовані золотом. А пізніше стволи підкинули до райвідділу поліції. Чотирьох фігурантів нападу затримали. Вони виявилися активістами Майдану. Хлопців засудили, але потім справу переглянули, і їх виправдали.
Ще в одній справі (хуліганство) обвинуваченим є активіст Артем Р. Захисники хлопця кажуть, що він не нападав на бізнесмена, а проводив мітинги під парканом Буткевича. Огорожу пошкодили, і тепер хлопцю загрожує великий термін — йому доводиться оплачувати послуги дорогих адвокатів.
Заслуги
Активно допомагає медикам боротися з коронавірусом. За даними ЗМІ, пожертвував 14 млн грн. У березні 2020 року Буткевич закуповував для лікарень Житомирської області ліжка, обладнання і захист для медиків.
Цитати
Про себе:
«Я не олігарх, я не приватизував за копійки або за борги державні підприємства, я і мої партнери весь свій бізнес зробили з нуля».
Про війну:
«На окупованій території ми втратили все: російська агресія забрала у нас 152 магазину і розподільний центр. Наші фінансові втрати на Донбасі склали майже $300 млн.
Про те, чому інвестори не йдуть в Україну:
«Багатих у нас ненавидять. Не-на-ві-дять. Але знаєте, мене це не дивує, це закономірно. Деякі «активісти» — це псевдопатріоти, які просто вимагають гроші з інвесторів. Наприклад, у 2014 році у нас в Житомирській області знесли магазин АТБ, який мав весь пакет дозвільних документів. Досі ніхто не покараний».
Фото, відео
Пов'язані новини
Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter