Facebook Pixel

Росіяни, азербайджанці та Ігор Коломойський. Що відомо про нових претендентів на найбільше газове родовище у Чорному морі

Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції отримала чотири заявки на участь у конкурсі з розробки ділянки «Дельфін» в Чорному морі. Він буде проходити на умовах угоди про розподіл продукції, передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна».

Заявки подали азербайджанська компанія Caspian Drilling International Ltd, американська Frontera Resourcesо, Trident Black Sea і українська «Укрнафтобуріння».

Що про них відомо:

  • Caspian Drilling Company була заснована у вересні 1996 року Державною нафтокомпанією Республіки Азербайджан (55%) спільно з Санта-Фе (45%) на базі Морської розвідувальної бурової компанії СРСР. З червня 2009 року Держнафтокомпанії належить понад 92% CDC;
  • Frontera Resourcesо має сумнівні проекти в Молдові та Грузії, а її фінансовий звіт за частину 2017 і 2018 років свідчить про те, що компанія є збитковою;
  • Trident Black Ѕеа на 90% належить Trident Acquisitions Corp і на 10% — ірландській San Leon Energy PLC. Раніше «Дзеркало тижня» повідомляло, що ключовим акціонером Trident Acquisitions Corp. є екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов, що емігрував з Росії. І ще 10% у цій компанії належить співвласникові мережі «АТБ» Геннадію Буткевичу.
  • Укрнафтобуріння, чиїм кінцевими бенефіціарами через офшорні компанії є олігарх Ігор Коломойський, депутат від групи «Відродження» Віталій Хомутинник і бізнесмен Павло Фукс.

Контекст

Програма «Схеми» в своєму розслідуванні повідомила, що найбільшу газовий ділянку у Чорному морі може отримати компанія Frontera.

Сьогодні міністр енергетики Ігор Насалик повідомив про те, що конкурс може бути повторно оголошено у разі, якщо аналіз поданих заявок продемонструє неможливість конкурсантів освоїти родовище.

Сьогодні представник Володимира Зеленського в Кабміні Андрій Герус на своїй сторінці В Facebook написав, що адміністрація президента запропонувала продовжити конкурс на розробку вуглеводнів у межах ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря. Він зазначив, що раніше ЗМІ вказували на непрозорість проведення конкурсу і занадто стислі терміни подачі заявок для участі в ньому.

Подякувати 🎉