Facebook Pixel

У Приватбанку затребували документи щодо юррадників. У банку побоюються витоку інформації по справі про націоналізацію

Автор

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) затребувало через суд у Приватбанку всі документи про підстави та умови отримання послуг юридичних радників та інших консультантів.

Постанова суду в банк прийшла відразу після завершення слухання справи проти колишніх акціонерів в Апеляційному суді Англії і Уельсу, заявили в банку, передає «Інтерфакс-Україна».

У банку стверджують, що слідчі дії проводяться на підставі заяв 2017-2018 років від народних депутатів Ради минулого скликання Олександра Дубініна та Віталія Купрія, яких ЗМІ та відкриті джерела пов'язують з колишніми власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.

За даними банку, провадження щодо їхніх скарг були зупинені ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року.

У банку здивовані рішенням суду, адже він беззаперечно погодився з думкою детективів, що Приватбанк нібито порушив закон «Про публічні закупівлі», хоча його дія на комерційні банки не поширюється.

У фінустанові також додали, що детективи НАБУ наполягали на терміновому вилучення документів, оскільки нібито виникла реальна загроза зміни або знищення документів».

Одночасно Приватбанк був повністю виключений з судового процесу і позбавлений будь-якої можливості представити свою позицію і докази в суді, тоді як винесена постанова оскарженню не підлягає, вказали у фінустанові.

«Приватбанк виконує рішення суду і готовий надати слідству всі документи. У той же час банк звертається до керівництва НАБУ з проханням об'єктивно і неупереджено дослідити реальні причини та обставини цієї справи», — підкреслили у фінустанові.

У Приватбанку заявляють, що витік інформації може підірвати захист інтересів банку в судах України, США, Великобританії та Кіпру. Йдеться про справу, в якій банк бореться за відшкодування збитків, заподіяних йому в період до націоналізації, на загальну суму понад $6 млрд.

Контекст

  • Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. Раніше він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.
  • У квітні Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку і рішення НБУ. Останній визначив перелік пов'язаних з Приватбанком осіб.
  • Після цього Нацбанк подав апеляцію на таке рішення суду.
  • Пізніше Печерський райсуд Києва вирішив розірвати договір особистого поручительства Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку.
Подякувати 🎉