Facebook Pixel

Кабмін скасував видобуток на найбільшій газовій ділянці в Чорному морі

Графіка: Радіо Свобода

Графіка: Радіо Свобода

Сьогодні уряд визнав недійсною свою постанову про запуск конкурсу з розробки шельфової ділянки «Дельфін» на умовах розподілу продукції, заявив міністр енергетики та охорони навколишнього середовища Олексій Оржель.

Quote«Ми визнали постанову №271 про запуск УРП щодо «Дельфіну» нереалізованою, тобто ми скасували постанову», — цитує міністра агентство «Інтерфакс-Україна».

Контекст

  • Згідно з умовами конкурсу, який раніше оголосив Кабмін, термін угоди на видобуток — 50 років. Площа цього нафтогазового родовища становить майже 9,8 тис. кв. км.
  • Конкурс на видобуток газу на «Дельфіні» виграла компанія Trident Acquisitions Corp. Гендиректор і один з її акціонерів — Ілля Пономарьов, колишній депутат Держдуми, який тільки у травні цього року отримав українське громадянство.
  • Крім Trident, заявку на участь у конкурсі також подавали азербайджанська Caspian Drilling International, американська Frontera Resources і українська «Укрнафтобуріння». Водночас Frontera, яку називали головним претендентом, раніше мала провальні проєкти в Грузії та Молдові, а фінансові результати у 2017 і 2018 роках говорять про збитковість компанії, повідомляли журналісти програми «Схеми».
  • Frontera Resources, яка була ініціатором конкурсу, щодо його результатів подала позов до Окружного адмінсуду Києва. Результатами конкурсу був незадоволений і тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він заявив, що запропонує Кабміну оголосити новий конкурс.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини