Сенат США ухвалив рішення для просування законопроєкту про допомогу Україні

Сенат США ухвалив рішення для просування законопроєкту про допомогу Україні

Законопроєкт на суму 95,34 млрд, який включає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, був розглянутий у Сенаті США у четвер після того, як республіканці заблокували компромісне законодавство, яке включало довгоочікуваний перегляд імміграційної політики. Про це повідомляє Reuters.

Сенатори підтримали процедурну пропозицію 67-32, перевищивши поріг у 60 голосів для просування законопроєкту. Сімнадцять республіканців проголосували ЗА, несподівано змінившись після того, як вони заблокували ширший законопроєкт у середу. Проти — 1 демократ і 31 республіканець, не голосував — 1 республіканець.

«Це хороший перший крок. Цей законопроєкт має важливе значення для нашої національної безпеки, для безпеки наших друзів в Україні, в Ізраїлі, для гуманітарної допомоги невинним цивільним у Газі та для Тайваню», — сказав лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер після голосування.

Немає жодної інформації про те, коли палата із 100 членів розгляне остаточне ухвалення, оскільки деякі сенатори заявили, що сподіваються залишитися на сесії протягом вихідних, якщо це буде необхідно.

«Ми збираємося продовжувати працювати над цим законопроєктом, доки роботу не буде виконано», — сказав Шумер.

Очолюваний Демократичною партією Сенат розглянув законопроєкт про безпекову допомогу після того, як республіканці в середу заблокували більш широкий документ, який також включав реформи безпеки кордонів та імміграційної політики, які двопартійна група сенаторів обговорювала протягом місяців.

Законопроєкт про безпекову допомогу включає $61 млрд для України, оскільки вона бореться з російським вторгненням, $14 млрд для Ізраїлю у його війні проти ХАМАС і $4,83 млрд для підтримки партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, і стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть $9,15 млрд гуманітарної допомоги цивільним особам у Газі та на Західному березі, Україні та іншим людям у зонах конфліктів по всьому світу.

Очікується, що Сенату знадобиться кілька днів, щоб узгодити остаточну версію пакету допомоги у сфері безпеки, а деякі республіканці продовжують наполягати на внесенні поправок. Прихильники України протягом більшої частини минулого року намагалися знайти спосіб надіслати більше грошей на допомогу їй.

Навіть якщо законопроєкт про допомогу зрештою ухвалить Сенат, він зіткнеться з невизначеністю в Палаті представників. Проти допомоги Україні проголосували десятки членів Палати представників від Республіканської партії, зокрема ті, хто є найближчими союзниками колишнього президента Дональда Трампа, включно зі спікером Майком Джонсоном.

У той час як законодавці схвалили понад $110 млрд для України з моменту вторгнення росії, Конгрес не прийняв жодної значної допомоги Києву після того, як республіканці взяли під контроль Палату представників у січні 2023 року.

Глобальне повідомлення

Прихильники допомоги Україні кажуть, що Вашингтон і його партнери повинні надіслати єдине повідомлення як росії, так і всьому світу.

Союзники США погоджуються. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у соціальних мережах, що сенаторам-республіканцям має бути соромно за блокування пакету допомоги Україні, заявивши, що колишній президент Рональд Рейган «перевертається в могилі».

У кремлі заявили, що путін і президент Китаю Сі Цзіньпін розмовляли телефоном у четвер і обидва відкинули те, що вони назвали втручанням США у справи інших країн.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі, один із трьох учасників переговорів щодо угоди про кордон, сказав Reuters, що найбільшим потенційним ризиком для законопроєкту про Україну буде спротив Трампа.

«Коли він гучно заговорив про законопроєкт про імміграцію, справа розвалилася... якщо він націлить свій вогнемет на Україну, мені цікаво, як вона виживе», — сказав Мерфі в інтерв’ю в середу.

Трамп, який лідирує в боротьбі за висунення в президенти від Республіканської партії, закликав до деескалації в Україні та заявив, що в разі переобрання конфлікт вирішить за 24 години. Він також заявив, що проситиме Європу відшкодувати США гроші, надіслані Україні.

Трамп також закликав своїх колег-республіканців відмовитися від будь-яких компромісів щодо імміграції. Жорсткий контроль на кордоні є характерною рисою його кампанії, спрямованої на перемогу над президентом-демократом Джо Байденом у листопаді.

Читати на The Page