Facebook Pixel
IT

SEC знову викликала Ілона Маска на допит через суд

Федеральна суддя США Лорел Білер зобов'язала Ілона Маска повторно дати свідчення в рамках розслідування Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) щодо поглинання Twitter вартістю $44 млрд.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення судді формалізувало її попередню постанову на користь регулятора. Тепер SEC і Маск мають протягом тижня узгодити дату та місце проведення допиту.

SEC підозрює Маска у введенні в оману при купівлі Twitter

У жовтні SEC звернулася до суду, аби примусити Ілона Маска дати свідчення в межах розслідування щодо придбання ним Twitter у 2022 році. Напередодні мільярдер нібито відмовився брати участь у співбесіді.

Регулятор вивчає, чи дотримувався бізнесмен законодавства при подачі необхідних документів про купівлю акцій Twitter. Також слідчі з'ясовують, чи не вводили в оману заяви Маска щодо цієї угоди.

Бізнесмен заперечує твердження SEC щодо відмови від допиту. Він стверджує, що двічі зустрічався з представниками відомства і звинувачує його в переслідуванні.

Однак суддя Білер відкинула цей аргумент, зазначивши, що SEC мала повноваження видати повістку, яка вимагала надання відповідної інформації.

Якщо сторони не зможуть домовитися, суддя вислухає їх позиції та визначить дату і час для інтерв'ю.

Протистояння Маска і SEC триває вже кілька років

Конфлікт між Маском і Комісією з цінних паперів почався у 2018 році, коли мільярдер натякнув у Twitter на плани зробити Tesla приватною компанією. Через це SEC подала на нього до суду.

За угодою з регулятором Маск погодився, щоб юрист Tesla перевіряв його твіти про виробника електромобілів. У 2019 році Комісія знову оскаржила його в суді за нібито порушення цього пункту.

Згодом Маск звернувся до Верховного суду США з проханням переглянути угоду, оскільки, на його думку, вона порушує конституційне право на свободу слова.

Нагадаємо, у січні суд США позбавив Ілона Маска $56 млрд виплат від Tesla.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉