Facebook Pixel

Україні потрібно $20 млрд і понад 10 років, щоб відновити землю для АПК

Відновлення сільськогосподарських земель після війни коштуватиме Україні щонайменше $20 млрд, або близько 15% «довоєнного» ВВП, і триватиме понад 10 років. Такі дані повідомили в Інституті економічних досліджень (ІЕД).

Що потрібно для відновлення сільськогосподарських земель України після війни

Україна володіє третиною світових чорноземів, але війна продовжує їх знищувати. За оцінками різних експертів, масштаб збитків становить:

  • витрати на відновлення сільгоспземель сягнуть близько 15% «довоєнного» ВВП України, свідчать дані університету Вагенінгена у Нідерландах;
  • першочергові потреби на рекультивацію – близько $1,1 млрд (оцінка Світового банку);
  • вартість розмінування всіх земель – близько $30 млрд, з яких близько $22 млрд необхідно саме на сільськогосподарські землі (оцінка Світового банку).

За даними ІЕД, основні фактори пошкодження ґрунтів:

  • «Bombturbation» – вибухове руйнування, що перемішує найродючіший верхній шар з нижніми
  • Ущільнення ґрунтів важкою військовою технікою;
  • Хімічне забруднення важкими металами та паливом;
  • Знищення лісосмуг, що захищали від ерозії.

Водночас Україна втратить деякі території з сільськогосподарського обігу назавжди, оскільки частину з них неможливо буде повністю розмінувати. Приклад Бельгії і Франції показує, що навіть через 100 років після Першої світової війни фермери знаходять снаряди, пише ІЕД.

Нагадаємо, за оцінками Світового банку, загалом Україні необхідно $524 млрд на відновлення економіки після 3-х років повномасштабної війни з рф. Збитки зросли більш ніж на 7% порівняно з попередньою оцінкою у $486 млрд.

Загальні збитки, які Україні принесла військова агресія росії починаючи з 2014-го, можуть сягати $1 трлн.

Подякувати 🎉