Генеральний директор Tesla та SpaceX Ілон Маск і керівництво соцмережі Twitter досягли угоди про продаж сервісу за $44 млрд.
Очікується, що угоду, яка була одноголосно схвалена правлінням Twitter, закриють цього року. Вона має бути схвалена акціонерами та регуляторами.
Після оголошення про угоду акції Twitter зросли майже на 6%.

Продаж, який зробить компанію приватною, завершує бурхливий період, упродовж якого Маск став одним із найбільших акціонерів Twitter, отримав пропозицію, але відмовився від місця в раді директорів і зробив заявку на купівлю компанії – і все це менш як за місяць.
За умовами угоди акціонери отримають $54,2 готівкою за кожну акцію Twitter, що належить їм. Це відповідає початковій пропозиції Маска й означає 38-відсоткову премію до ціни акцій за день до того, як Маск оголосив про свою частку в компанії.
«Свобода слова – це основа демократії, що функціонує, а Twitter – це міський цифровий майдан, де обговорюються питання, які є життєво важливими для майбутнього людства, – сказав Маск. – Twitter має величезний потенціал. Я з нетерпінням чекаю на спільну роботу з компанією та спільнотою користувачів, щоб розкрити її».
«Правління Twitter провело вдумливий і всебічний процес оцінювання пропозиції Ілона, приділяючи особливу увагу вартості, визначеності та фінансуванню», – заявив голова правління Twitter Брет Тейлор, назвавши угоду «кращим шляхом для акціонерів Twitter».
Що означає прихід Маска для Twitter
Маск є одночасно відомим і неоднозначним користувачем Twitter, пише CNN. У нього понад 83 млн передплатників на платформі, яку він упродовж багатьох років використовував для всього: від обміну мемами та обговорення своїх компаній до образ політиків, поширення заяв про COVID-19, що вводять в оману, й образливих зауважень на адресу трансгендерної спільноти.
Останніми днями Маск неодноразово наголошував, що його мета – підтримати свободу слова на платформі та працювати над «розкриттям надзвичайного потенціалу» Twitter.
Після оголошення про угоду Маск сказав, що хоче «зробити Twitter краще, ніж будь-коли, доповнивши продукт новими функціями, зробивши алгоритми відкритими для підвищення довіри, перемігши спам-ботів і ідентифікуючи всіх людей». У своєму твіттері він написав, що сподівається, що «навіть мої найлютіші критики залишаться у Twitter, бо це те, що означає свобода слова».
Утім, деякі галузеві експерти побоюються, що прагнення Маска до свободи слова у твіттері може означати згортання частини роботи платформи щодо приборкання розпалювання ненависті, дезінформації, переслідувань та іншого шкідливого контенту. Інші запитували, чи зможе Маск відновити обліковий запис колишнього президента Дональда Трампа, який був видалений на початку минулого року за порушення політики Twitter проти підбурювання до насильства. Такий крок може мати серйозні наслідки для майбутніх президентських виборів у США у 2024 році.
Хоча Twitter за розміром аудиторії менше, ніж деякі його конкуренти в соціальних мережах, він має величезний вплив в онлайн- і офлайн-світі, бо його використовують багато політиків, громадських діячів і журналістів, а іноді він служить зразком для інших платформ щодо того, як поводитися зі шкідливим контентом.