Facebook Pixel

Саудівська Аравія почала зниження нафтовидобутку – Bloomberg

Нафтова держкомпанія Saudi Aramco на цьому тижні почала зниження видобутку нафти в рамках угоди ОПЕК+, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело. За його даними, компанія почала зниження з рівня видобутку, якій становить 12 млн барелів на добу. Вона має намір до 1 травня досягти рівня 8,5 млн барелів, як і передбачено новими домовленостями ОПЕК+.

Контекст. На початку березня країни ОПЕК+ не змогли домовитися про нову угоду щодо скорочення видобутку нафти, це спровокувало обвал цін. Вартість Brent в березні опускалася нижче $22 за барель. Угоди вдалося досягти тільки через місяць: домовилися знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні – червні 2020 року. Це не допомогло цінами на нафту: вартість Brent тимчасово піднялася до $36, але потім знову почала падати.

Однак президент російського Лукойлу Вагіт Алекперов вважає, що завдяки зусиллям Росії, Саудівської Аравії і США нафтовий ринок вдасться відрегулювати: «Він буде збалансований протягом 2020 – першої половини 2021 року».

Алекперов запевнив, що ЛУКОЙЛ може «досить комфортно» працювати на території Росії при ціні на нафту в $9-11. «Для нас важливо навіть не сьогоднішня ціна, ціна не майбутнього, а початок споживання нашої продукції, зняття обмежень як у нашій країні, так і на європейському і американському ринках», – уточнив він.

Тим часом комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC) США проводить перевірку зниження цін на нафту марки WTI до від'ємних значень, повідомив комісар CFTC Ден Берковіц. Нагадаємо, 20 квітня вартість бареля опускалася нижче мінус $40, але тільки по одному інструменту – травневому ф'ючерсу.

«Ми повинні зрозуміти, чому з'явилася така ціна в конкретному місці в конкретний час. У подібній ситуації ми розглядаємо всі можливі пояснення, але цей випадок ми дослідимо більш детально через екстремальну динаміку цін», – сказав Берковіц.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉