Facebook Pixel

Угода ОПЕК+ розвалилася, ціни на нафту ще більше впали

З 1 квітня припиняється дія угоди про обмеження видобутку нафти між Росією та організацією країн – експортерів нафти (ОПЕК), повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак.

Домовитися про продовження дії угоди сторони 6 березня не змогли. Каменем спотикання стала позиція Росії, яка відмовилася збільшувати обмеження у видобутку нафти.

Напередодні на міністерській нараді країн — учасниць ОПЕК було запропоновано скоротити видобуток нафти на 1,5 млн барелів на добу і поширити обмеження до кінця 2020 р. Членам ОПЕК пропонувалося обмежити видобуток на 1 млн барелів на добу, а країнам, що не входять в картель, – на 500 000 барелів.

ОПЕК задумалася про додаткове зниження видобутку через падіння попиту та цін на нафту унаслідок спалаху інфекції COVID-19. Вона мала серйозний негативний вплив на прогнози світового економічного зростання та попиту на нафту в 2020 році.

Світові ціни на нафту в п'ятницю ввечері обвалилися майже на 10%, свідчать дані торгів. Нафта марки Brent здешевіла до $46 за барель вперше з липня 2017 року.

Згідно з даними станом на 19:10 київського часу, ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent опустилась на 9,55%, до $45,62 за барель; квітневі ф'ючерси на нафту марки WTI впали на 8,94%, до $42,05 за барель.

Динаміка ціни на нафту Brent

brent.png

Динаміка ціни на нафту WTI

wti.png

Контекст. Наприкінці лютого котирування нафти Brent впали нижче за $50 за барель. Востаннє це відбулося в грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азіатському та європейському ринках. Причина таких змін — побоювання щодо епідемії коронавірусу на тлі заяви ВООЗ про те, що епідемія може перерости в пандемію.

Країни-виробники прагнуть утримати ціну на нафту, яка стрімко падає. Для цього їм потрібно умовити Росію скоротити видобуток більш ніж на 600 тис. барелів на добу.

Управління енергетичної інформації США очікувало, що зростання попиту на нафту в 2020 році становитиме 1,03 млн барелів на добу. Міжнародне енергетичне агентство прогнозує зростання у розмірі 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікує зростання попиту до 860 тис. барелів на добу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉