Facebook Pixel

Саудівська Аравія буде вмовляти Росію скоротити видобуток нафти до 1 млн барелів

Країни-виробники прагнуть утримати стрімко падаючу ціну нафти, для чого їм потрібно умовити Росію скоротити видобуток більш ніж на 600 тис. барелів на день.

Переговорний процес щодо зниження видобутку передбачає кілька сценаріїв, в тому числі обмеження поставок до 1 млн барелів на добу. В іншому випадку ціна нафти може впасти до $40 за барель, повідомляє S&P Global Platts.

Консультативний технічний комітет ОПЕК 7 лютого рекомендував скорочення видобутку на 600 тис. барелів на день, але це було до останніх обвалів на ринку нафти.

Telegram Logo

«Без сумніву, вони повинні скоротити видобуток на більш ніж 600 тис. барелів на добу», — говорить Джеймі Вебстер (Jamie Webster), співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

Контекст. Управління енергетичної інформації США очікує, що зростання попиту на нафту в 2020 році складе 1,03 млн барелів на добу, в той час як Міжнародне енергетичне агентство прогнозує зростання в 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікує зростання попиту на 860 тис. барелів на добу.

ОПЕК знизила прогноз щодо попиту на нафту в цьому році на 0,23 млн барелів на добу — з 1,22 млн барелів до 0,99 млн барелів через різке падіння споживання палива в Китаї на тлі епідемії коронавіруса.

Ціна на північноморську суміш Brent зараз переживає найгірший тиждень з грудня 2008 року. Зараз ОПЕК стикається з руйнуванням попиту, але це ніщо в порівнянні з кількістю простоїв на ринку. Котирування нафти скотилися на рекордну глибину з початку року і за станом на вечір п'ятниці коливаються трохи вище $50 за барель.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини