Facebook Pixel

ОПЕК різко знизила прогноз попиту на нафту в цьому році

Організація країн — експортерів нафти знизила прогноз щодо попиту на нафту в цьому році на 0,23 млн барелів на добу — з 1,22 млн барелів до 0,99 млн барелів через різке падіння споживання палива в Китаї на тлі епідемії коронавіруса.

Змінений прогноз повинен зміцнити аргумент на користь додаткового скорочення видобутку нафти в недалекому майбутньому, повідомляє CNBC.

«Вплив спалаху коронавіруса на економіку Китаю посилило невизначеність, пов'язану з глобальним економічним зростанням в 2020 році і, як наслідок, зростанням світового попиту на нафту в 2020 році», — йдеться в доповіді ОПЕК.

Telegram Logo

Контекст. У середу о 14:00 (UTC+2) ціна північноморської нафтової суміші марки Brent торгувалися на рівні $55,06 за барель, в той час як американська WTI (West Texas Intermediate) піднялися до $50,69 за барель. Обидві маки нафти впали в ціні приблизно на 20% з моменту пікових цін на початку січня, який знизився з-за побоювань з приводу попиту в Китаї.

Відповідно до щомісячного звіту Міжнародного енергетичного агентства (IEA), яке було оголошено сьогодні 13 лютого, очікується падіння світового попиту на нафту. У першому кварталі 2020 року попит скоротиться на 435 тис. барелів на день у порівнянні з тим же періодом рік тому і ознаменує перше квартальне скорочення за більш ніж 10 років.

Коментарі

Всі новини