Facebook Pixel

Коронавірус обвалив ціни на нафту та світові фондові індекси

Котирування нафти Brent впали нижче за $50 за барель. Востаннє це відбулось у грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азійському та європейському ринках. Загалом причина подібних змін — побоювання щодо епідемії коронавірусу на фоні заяви ВООЗ щодо можлиивого перетворення епідемії на пандемію.

Крім того, під час електронних торгів на Нью-Йоркській товарній біржі на 4% впали й котирування ф’ючерсів WTI на квітень – до $45,22 за барель. Падіння з початку цього року стало максимальним з 2011 року та перевищило 14%.

Американські фондові індекси S&P 500 та Nasdaq 100 показали найгірший результат з 2008 року. Індекси безперервно падали протягом шести днів та знизилися на понад 13%, з них на 11% тільки протягом цього тижня. Таке саме падіння пережили Dow Jones Industrial Average та Nasdaq Composite Index, повідомило видання Financial Time.

Telegram Logo
photo-2020-02-28-14-03-38.jpg

Двома основними причинами подібної ситуації називають початок розповсюдження китайського коронавірусу у США та зростаюче лідерство кандидата від демократів Берні Сандерса у президентських перегонах. Крім того, наявні й побоювання щодо рецесії.

Крім того головний стратег підрозділу private banking Brown Brothers Harriman Скотт Клемонс зазначив, що головною причиною падіння стала різка зміна поведінки американців. Вони перестали витрачати гроші на звичні речі, такі як відпустки та відрядження, крім того вони перестають відвідувати кафе та ресторани, та й загалом змінюють статті особистих витрат, які складають 68% ВВП.

Також впав MSCI World index – впродовж тижня він скоротився більш ніж на 9%. Востаннє подібне відбувалось у листопаді 2008 року.

Розпродаж в Азії триває вже сьомий день. На закритті торгів у Японії індекс Topix впав майже на 4%, австралійський S&P/ASX 200 та південнокорейський Kospi впали на понад 3%. Усі три індекси втратили з лютневих піків понад 10%. Також більш ніж на 3% знизився європейський індекс Stoxx Europe 600 ще на початку дня.

Bloomberg пише, що глобальні компанії зіткнуться з найгіршою з 2008 року капіталізацією, а цього тижня вона зменшиться на 10%.

Водночас корпорація Citigroup знизила прогноз середньосвітової дивідендної доходності акцій до нуля – з близько 4% на початку року. Це може виявитися надто оптимістичним прогнозом, вважають у корпорації. Адже якщо зростання світового ВВП впаде до 2% через коронавірус, то дивіденди знизяться на 10%.

Контекст. Кількість хворих на китайський коронавірус за межами країни за вихідні збільшилась удвічі – до понад 2,6 тис. осіб. Кількість смертей сягнула 27. Це спричинило падіння світових індексів і цін на нафту.

В Японії спостерігається найбільше за сім років скорочення обсягів виробництва. У Китаї в першій половині лютого на 92% впали продажі автомобілів, скорочується обсяг торгових операцій, а фінансовий сектор потребує термінової підтримки.

Проте вірус торкнувся й інших країн. Зокрема, німецькі виробники спортивних товарів Adidas і Puma повідомили про падіння продажів на тлі спалаху коронавірусу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини