Facebook Pixel

Коронавірус обвалив світові ринки та ціни на нафту

Кількість хворих на китайський коронавірус за межами країни за вихідні збільшилась удвічі – до понад 2,6 тис. осіб. Кількість смертей сягнула 27. Це спричинило падіння світових індексів і цін на нафту.

Зокрема, йдеться про Південну Корею, де вірус поширюється найшвидше (згідно з останніми даними, понад 800 випадків зараження та сім смертей). Крім цього, як пише газета La Repubblica, в Італії, яка зараз є головним осередком поширення вірусу в Європі, зафіксували понад 200 хворих. Високий показник заражених виявили також в Ірані (66 осіб, 12 смертей).

Як реагують ринки

  • Корейський індекс Kospi сьогодні закрився з падінням майже на 4%. Китайський Shanghai і собі знизився на 0,28%, вперше за останні 8 днів.
  • Європейський Stoxx Europe 600, який відстежує 600 компаній у 17 країнах світу, впав на 3,7%. Це падіння є найбільшим за останні чотири роки. Британський зі свого боку знизився на 3,3%.
  • Щодо США, то торги сьогодні відкрились обвалом. Зокрема, індекс S&P 500 втратив 3%, Dow Jones — 3,4%, а Nasdaq Composite — майже 4%. До вечора вони почали втрачати трохи менше — 2,5%, 2,6%, а також 2,8% відповідно. Як зазначає Bloomberg, це найбільше падіння із серпня 2019 року.
  • Базовий індекс Австралії знизився на 2,2%, а Нової Зеландії – на 1,3%.
  • Нафта марки Brent подешевшала на 3% (на $1,7). Її ціна склала $56,7 за барель. Нафта марки WTI подешевшала на 2,7% ($1,4). Її ціна склала $52 за барель, пише Reuters.
  • Ф'ючерси на золото зросли на 1%, — до $1665,1 за унцію. Ціна на стоп-золото досягла максимуму за останні сім років, склавши $1678,6.

Контекст. Коронавірус вперше з'явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року.

Telegram Logo

Вплив епідемії на економіку поки що відчувається переважно в країнах Азії. В Японії спостерігається найбільше за сім років скорочення обсягів виробництва. У Китаї в першій половині лютого на 92% впали продажі автомобілів, скорочується обсяг торгових операцій, а фінансовий сектор потребує термінової підтримки.

Проте вірус торкнувся й інших країн. Зокрема, німецькі виробники спортивних товарів Adidas і Puma повідомили про падіння продажів на тлі спалаху коронавірусу.

Щодо скасованих у світі заходів через коронавірус, то було скасовано Міжнародну автомобільну виставку в Пекіні. Також на півночі Італії модний будинок Armani вирішив скасувати показ в Мілані, а влада Венеції достроково завершили знаменитий Венеціанський карнавал.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини