Facebook Pixel

Китай стабілізує фінансову систему під час епідемії коронавірусу

Китайські регулятори оприлюднили ряд заходів щодо забезпечення стабільності своєї фінансової системи капіталізацією $45 трлн на тлі поширення коронавірусу.

Починаючи з понеділка, коли біржі знову відкриються після святкування китайського Нового року, істеблішмент КНР активізує зусилля щодо зміцнення фінансової системи та ринків капіталу, пише Bloomberg.

Зокрема, Комісія з банківського та страхового нагляду КНР (China Banking and Insurance Regulatory Commission — CBIRC) до кінця 2020 року продовжить пільговий період для компаній, які зазнають труднощів з дотриманням термінів відповідності за новими правилами управління активами.

Страховим компаніям з достатньою платоспроможністю регулятор дозволить збільшити інвестиції з поточного рівня до 30% акціонерного капіталу.

За словами віцеголови CBIRC Цао Ю, цілком природно, коли в умовах високого ризику ринки входять у зону підвищеної волатильності, але вплив епідемії буде «короткостроковим і тимчасовим». Він також зазначив, що фінансові інститути та ринки КНР більш стійкі унаслідок попередніх реформ і кампанії зі зниження частки позикових коштів впродовж останніх років.

CBIRC також закликав до зниження процентних ставок, до зниження зборів і до надання більшої кількості кредитів у районах, що значною мірою постраждали – щоб підтримати боротьбу країни проти спалаху вірусу.

У Китаї також прискорять допомогу компаніям, які найбільше постраждали від епідемії. Влада прискорить реєстрацію фондів прямих інвестицій і венчурного капіталу, які інвестують в компанії, що виробляють медичне обладнання, а також в дослідження і розробки вакцин.

Контекст. Китай протягом багатьох років вживає зоходів щодо зменшення фінансових ризиків. Найбільш суворі вимоги передбачають впровадження нових правил управління активами до кінця 2020 року. Банкам стає все важче дотримуватися цього строку, оскільки економіка сповільнюється і зростає ризик дефолту.

Citigroup в п'ятницю заявив, що очікує уповільнення зростання ВВП Китаю до 4,8% в I кварталі 2020 з 6% у IV кварталі 2019-го. Він скоротив свій річний прогноз на 2020 рік до 5,5% з 5,8%.

Згідно з даними станом на суботу 1 лютого, коронавірус забрав життя 259 осіб. Кількість тих, хто заразився, складає вже понад 11,7 тис. осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉