Facebook Pixel

Економіка Японії впала максимальними темпами з 2014 року

ВВП Японії впав на 6,3 процентних пункта в IV кварталі 2019 року вперше за останні півтора року, що стало найбільшим зниженням з II кварталу 2014 року.

Каталізатором до зниження стало підвищення податку на споживання в минулому кварталі з 8% до 10%, передає wsj.

В результаті обсяг приватного споживання, яке формує в Японії приблизно 60% ВВП, впало в останньому кварталі минулого року на 2,9 п. п. Серед інших причин уряд Японії відзначив також тайфун «Хагібіс», чий вплив серйозно порушив в минулому жовтні транспортні комунікації і виробничі ланцюжки в центральній Японії.

Telegram Logo

Відзначається, що прогноз на I квартал цього року не буде відрізнятися оптимізмом через вплив епідемії коронавіруса в КНР. Тільки на одному туризмі з січня по березень 2020 Японії втратить $1,3 млрд.

Однак епідемія набагато сильніше вдарить по споживчих ринках. «Багато що тепер залежатиме від того, чи припиниться поширення коронавіруса хоча б до кінця березня. Є реальна небезпека, що в першому кварталі цього року Японія буде мати нульовий приріст економіки», — наводить інформагентство Кіодо думку провідного економіста інвестиційного банку Mitsubishi UFJ Securities Хіросі Міядзакі.

Контекст. Передумови до охолодження економіки Японії було видно і раніше. За даними Митного управління країни, обсяг поставок товарів з Японії за кордон безперервно зменшується вже 13 місяців поспіль. Це відображає скорочення японського промислового виробництва.

Скорочення експорту послабило ділову активність у виробничому секторі країни. Продажі будівельної і виробничої техніки в даний момент користується набагато меншим попитом через проблем у глобальній економіці. За даними аналітичного агентства IHS Markit індекс PMI в промвиробництві вже дев'ять місяців залишається нижче 50 пунктів, що свідчить про стагнацію галузі.

Світ стоїть на порозі економічної рецесії. Так економіка Єврозони сповільнилася до мінімуму з 2013 року. Зокрема, обсяг промислового виробництва в ФРН впав на 3,5% в грудні 2019 року.

У той же час Білий дім розробляє план з протидії рецесії, що наближається. Щоб розігнати економіку розглядається зниження податків і збільшення зарплат.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини