Facebook Pixel

Росія викрала формулу вакцини від AstraZeneca і зробила «Супутник V» на її основі – The Sun

Росія викрала формулу вакцини від AstraZeneca. Фото: Towfiqu barbhuiya/Unsplash

Росія викрала формулу вакцини від AstraZeneca. Фото: Towfiqu barbhuiya/Unsplash

Російські шпигуни викрали формулу вакцини від COVID-19 AstraZeneca, яка була розроблена у спільній співпраці компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. Вона була використана для створення російської вакцини «Спутник V». Про це повідомляє видання The Sun з посиланням на власні джерела у британських спецслужбах.

Британські розвідники впевнені, що російські шпигуни викрали дуже важливу інформацію про створення вакцини AstraZeneca, і в них з’явилися відповідні підтвердження. Ще у 2020 році британська розвідка зазначала, що впевнена «на понад 95%», що російські хакери зламували системи Великої Британії, США та Канади, щоб отримати дані про розробку вакцини.

Quote«Ми живемо у світі, де держави прагнуть займатися промисловим та економічним шпигунством. Ми стикаємося з різними загрозами такого типу, вони складніші й маштабніші, ніж будь -коли раніше. Постійно є іноземні держави, які хотіли б отримати в руки чутливу інформацію, включаючи іноді комерційну таємницю», — сказав міністр внутрішніх справ Британії Даміан Хіндс.

В Офісі британського прем’єр-міністра Бориса Джонса поки що не прокоментували новину.

Telegram Logo

Контекст. Вакцину «Спутник V» розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Гамалії. Препарат був схвалений Міністерством охорони здоров'я РФ 11 серпня 2020 року попри те, що третя фаза його випробувань не проводилася. Світові експерти висловили сумніви щодо дієвості цієї вакцини. Європейське агентство з лікарських засобів поки що не схвалило використання «Спутник V».

Вакцини «Супутник V» та AstraZeneca мають схожий принцип розробки: обидві вакцини є векторними на основі аденовірусу, але у «Супутнику V» використовується аденовірус людини, а в AstraZeneca — аденовірус шимпанзе. Модифікований аденовірус шимпанзе не може розмножуватися в людському організмі, а тому не спричиняє інфікування.

Коментарі

Всі новини