Facebook Pixel

ВООЗ тимчасово зупинила сертифікацію російської вакцини «Спутник V»

ВООЗ призупинила сертифікацію «Спутник V». Фото: РФПИ/С.Залесов-Накашидзе

ВООЗ призупинила сертифікацію «Спутник V». Фото: РФПИ/С.Залесов-Накашидзе

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) тимчасово зупинила процес сертифікації російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V» і чекає на додаткову інформацію від виробника. Про це повідомив заступник глави Панамериканської організації охорони здоров'я доктор Жарбас Барбоса, повідомляє пресслужба ООН.

Щоб отримати схвалення з боку ВООЗ, виробник вакцини має надати інформацію за трьома критеріями: по-перше, про саме місце виробництва, яке мусить відповідати встановленим стандартам; по-друге, про безпеку вакцини; і, по-третє, про її ефективність.

«Процес схвалення вакцини «Спутник V» з боку ВООЗ було припинено через те, що під час інспекції на одній із фабрик, яка є частиною виробництва вакцини «Спутник V», було виявлено, що ця фабрика не відповідає новим правилам «найкращої практики виробництва», – заявив Барбоса.

Telegram Logo

За його словами, російські виробники мають внести необхідні зміни до виробничого процесу та повідомити про це ВООЗ, після чого буде проведено нову інспекцію.

Контекст. Вакцину «Спутник V» розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Гамалії. Препарат був схвалений Міністерством охорони здоров'я РФ 11 серпня 2020 року попри те, що третя фаза його випробувань не проводилася. Світові експерти висловили сумніви щодо дієвості цієї вакцини. Європейське агентство з лікарських засобів поки що не схвалило використання «Спутник V».

Коментарі

Всі новини