Вчені, яких опитало агентство Reuters, заявили, що застосування Росією вакцини проти коронавірусу «Супутник-V», повноцінні випробування якої ще не пройшли, може привести до мутації COVID-19, передає «Дзеркало тижня». На їхню думку, це може погіршити ситуацію через «еволюційний тиск на патоген».

Так, за словами професора вірусології Університету Редінга з Британії Ієна Джонса, неповний захист вакцини може змусити вірус ухилятися від антитіла, створюючи штами, які потім ухилятимуться від усіх вакцинних реакцій.
«Погана вакцина гірша, ніж коли її немає», — заявив він.
Професор педіатрії та експерт із вакцин з медичної школи Університету Вандербільта в США Кетрін Едвардс зі свого боку вважає, що невідомо, чи ефективна вакцина «Супутник-V», але хотілося б в цьому переконатися. За її словами, вплив російської вакцини на вірус, включаючи боротьбу з ним, блокування або примус до адаптації, завжди викликає занепокоєння.
Вірусологи резюмували, що мутація вірусу є рідкістю і чим вище ефективність вакцини, тим нижче ризик, що вірус ухилятиметься від захисту антитілами.
Раніше Росія заявила про те, що першою в світі зареєструвала вакцину проти коронавірусу торгової марки «Супутник V» (Sputnik V), розробленої Центром епідеміології та мікробіології імені Н.Ф. Гамалії. Наприкінці минулого року почалася масова вакцинація в усій Росії.
Контекст. Вакцина проти коронавірусу стане доступною на комерційному ринку України вже влітку. Водночас національний план вакцинації проти COVID-19 передбачає, що всі громадяни зможуть отримати вакцину за рахунок держави.