Facebook Pixel

Пандемія коронавірусу триває: ВООЗ назвала винних

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що багаті країни винні в тому, що пандемія коронавірусу все ще триває. Вони накопичують вакцини, засоби лікування та захисне обладнання. Їхня неспроможність справедливо розподіляти ці ресурси підживлює спалахи COVID-19 по всьому світу.

Від самого початку кампанії з імунізації, яка стартувала минулої зими, ВООЗ неодноразово закликала до справедливого розподілу вакцин. Адже саме тоді, коли в бідних країнах вакцинація просувається дуже повільно, заможні держави зробили щеплення значній частині свого населення й навіть розпочали ревакцинацію.

Telegram Logo

«Це не просто несправедливо, не просто аморально, це подовжує пандемію, — сказала Марія Ван Керхове, технічний керівник ВООЗ із COVID. — І це призводить до загибелі людей».

За останніми даними, у США повністю імунізовані 53% населення, у ЄС – 57%. Бустерні дози вакцин уже вводять у Сполучених Штатах, Франції та Великій Британії. Для порівняння: в Африці повністю вакциновані проти коронавірусу лише 3% населення.

Контекст. На початку серпня ВООЗ закликала країни ввести мораторій на ревакцинацію. Організація також попросила багатші держави спрямувати надлишки вакцин до бідніших країн, сподіваючись зробити щеплення проти коронавірусу 10% населення кожної країни до кінця вересня.

В Україні ревакцинація проти COVID може розпочатися лише за рік.

Утім, Ізраїль і далі чинить всупереч рекомендаціям ВООЗ. У країні розширили програму ревакцинації й тепер пропонують третю дозу вакцини проти коронавірусу всім вакцинованим громадянам віком від 12 років.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Коментарі

Всі новини